Jste zde

Blue Panther na MSV

Rozhovor s ředitelkou prodeje firmy Blue Panther nejen o jejich účasti na Mezinárodním

strojírenském veletrhu v Brně, ale též o novinkách v sortimentu.

Logo modré kočky - firma Blue Panther dodává měřicí techniku pro oblast elektro již více než deset let!
Zpočátku působila čistě jako dodavatelská firma. Dnes je oblast služeb rozšířena o servis a kalibrace, které jsou prováděny dle potřeb zákazníků - uživatelů. Logo velké modré kočky najdeme také na MSV Brno 2002. V rozhovoru se stále ještě slečnou Lindou Hendrychovou se mimo jiné dočtete, co zajímavého firma na veletrh chystá a proč ji na něm najdeme.
 

Mám takový pocit, že na MSV vás neuvidím zdaleka poprvé, účastníte se pravidelně?
Ano, jsme tu již několikátý rok po sobě. Jako každý veletrh i tento soustřeďuje naše stávající i potenciální zákazníky na jedno místo. Místo konání MSV nám zabezpečuje lepší kontakt především s moravskou skupinou techniků, pro které je konkurenční AMPER vzdálený, nebo se na něj zkrátka nedostali. 

Z jakých oblastí Vás navštěvují zákazníci na Strojírenském veletrhu?
Na MSV jezdí zákazníci z celého elektrotechnického spektra od techniků zabývajících se obory telekomunikací, silnoproud, měření ve strojírenství a automatizaci až po představitele středního a vrcholového managementu jmenovaných oborů. Podzimní čas se však také stává vhodnou dobou pro osobní setkání se stávajícími a potencionálními zákazníky, protože umožňuje prezentovat novinky, se kterými naši výrobní partneři na trh přichází. 

Může se zdát, že přístroje pro údržbu a vývoj a samotná elektrická měření jsou na strojírenském veletrhu poněkud okrajovou záležitostí, avšak skutečnost je taková, že dnešní návštěvníci elektrotechnickou sekci na veletrhu přímo vyhledávají, protože při modernizaci a inovaci výrobních technologií jsou dnes čím dál více používány elektronické prvky v klasickém strojírenství.

Takže za týden budete v Brně hlavně prezentovat novinky ?
Ano, novinky, které zatím byly na našem trhu prezentovány jen úzkému okruhu našich zákazníků a na MSV je představíme širokému publiku potencionálních uživatelů. Samozřejmě je pro nás MSV také společenskou událostí, výbornou příležitostí osobního setkání s našimi zákazníky i partnery. 
.
Což mi připomíná - co zajímavého chystáte?
Nejen silnoproudaře potěšíme novinkou ručního detektoru kovů a elektrických vedení Metalla Pro, pro vyhledávání a detekci kovových materiálů či armatur ve zdech a podlahách, stejně jako pro vyhledávání elektrického vedení bez a pod napětím. Přístroj se využívá především jako prevence a proti navrtání kovového potrubí a elektrické instalace a slouží k bezpečnému zjištění, co se v místě plánovaného zásahu ve zdi nachází. Citlivost přístroje je cca 20 cm do hloubky a vzdálenost zjištěných předmětů je zobrazována na displeji v podobě dvou bargrafů, čárkového pro kovové materiály, kruhového pro elektrická vedení. Přístroj je spolehlivým nástrojem pro profesionální využití a může svým uživatelům ušetřit řadu nepříjemností spojených s poškozením rozvodů ve zdech, podlahách a stropech.
 

Tento nástroj bychom občas potřebovali všichni, ale co takhle něco spíše pro slaboproudaře?
Tam je novinek více... Například signální generátor Fluke pracující na čistě digitálním principu. Tento přístroj umožňuje generování takřka libovolného průběhu elektrického signálu zadaného buď formou matematické rovnice, nebo zadáním jednotlivých bodů, nebo přímo nakreslením žádaného tvaru křivky myší na uživatelském PC, či zachycením průběhů na osciloskopu (např. FLUKE 190). V praxi je tato funkce bohatě využívána při generování poruchových stavů, které se vyskytují v dlouhých časových intervalech. Může se tak testovat odolnost některých elektronických zařízení vůči výše zmíněným rušivým signálům. Model 195 nabízí syntetickou tvorbu signálu na dvou nebo čtyřech nezávislých kanálech až do 40 MS/s. Vyšší model Fluke 300 má podobné vlastnosti, avšak jeho rychlost dosahuje 300MS/s. Samozřejmostí je komunikace s počítačem přes rozhraní RS232 nebo GPIB, a výstupní průběhy tak lze zadávat například i pomocí běžného tabulkového editoru nebo přepisem záznamu získaného paměťovým osciloskopem pomocí programu WaveForm DSP2. Program navíc umožňuje, především pro velmi složité průběhy, spojovat až 16 samostatných signálů do jednoho celku a archivovat je ve vytvořené databázi zaznamenaných průběhů, která slouží pro další využití.
 

S inovací přišla i firma FLUKE u populárních dvoukanálových paměťových osciloskopů Fluke řady 190C, které jsou vybaveny plně barevným zobrazováním průběhů na obrazovce. ScopeMetry FLUKE 190C se nabízejí v pásmech 100 nebo 200 MHz a vzorkováním až 2,5 GS/s na jeden vstup a 144 mm velkým LCD displejem. ScopeMetry jsou díky bateriovému napájení, s možnou dobou provozu až 4 hodiny (což je proti jiným přenosným osciloskopům dvojnásobek) a celkové konstrukci určené pro tvrdé provozní aplikace, ideální pro techniky, kteří potřebují plně vybavený osciloskop s vysokými parametry a mnoha funkcemi při použití v terénu. Umožňují automatické zachycení až 100 obrazovek. Navíc jsou ScopeMetry vybaveny výkonovými a matematickými funkcemi součtu, rozdílu a násobení pro práci s průběhy. Vstupy jsou nezávislé, plovoucí a izolované až do 1000V s citlivostí 5 mV/dílek. Komunikace s PC je oddělená optickým členem od PC přes rozhraní RS232, umožňující přímý tisk obrazovky, či uložení záznamů a průběhů pro pozdější dokumentaci či analýzu dodávaným programem FlukeView.




Ještě nějaké důvody proč se na MSV zastavit také na vašem stánku - tuším, že jste říkala C I -139 ?
Věříme, že jim i letos budeme mít co užitečného představit, a navíc budeme mít k vyplnění výherní kvízo multimetr FLUKE s výbavou. Ostatní návštěvníci, kteří našim krásným asistentkám zodpoví pár otázek, dostanou též malou pozornost.. 
Stánek? - Přesně tak, budeme v prvním patře, mám ten dojem stejně jako HW server. 

Dekuji za rozhovor....

 


Pokud tedy máte nějaké otázky ohledně měřídích technologií, zastavte se za slečnou Hendrychovou na C I - 139.
 

Související odkazy

Hodnocení článku: