Jste zde

Do Prahy se sjedou roboti z celé republiky. Předvedou číslo s mobilními mosty

Aktuálně připravovaná Robosoutěž 2012 bude letos opět otevřena i pro studenty středních škol. Právě pro ně je určeno tzv. předkolo, které se uskuteční 30. 11. 2012, tj. v termínu, kdy bude na Elektrotechnické fakultě ČVUT probíhat Den otevřených dveří.
Podrobnosti o konání předkola soutěže robotů, včetně časového harmonogramu, naleznete zde. Tři nejlepší středoškolské týmy pak mají možnost zúčastnit se finálového kola, které je organizováno pro studenty 1. ročníku bakalářského studia na  FEL v rámci předmětu A3B99RO Roboti, a to dne 14. 12. 2012 (další informace tady).
 
 

 

Překážku přemostit, zn. mobilně

 
Středoškolské kolo soutěže (předkolo) je určeno pro tříčlenné středoškolské týmy z České republiky. Úkolem každého z nich bude sestavit robota ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS® tak, aby plnil zadanou soutěžní úlohu, a to co možná nejlépe. V letošním roce budou studenti řešit úlohu „Mobilní most.“ Pro inspiraci je určeno krátké video, které ukazuje, jak by takové řešení mohlo i vypadat:
 

 
Popis úlohy a podmínek soutěže bude zveřejněn 29. 10. 2012. Nejlepší tři týmy pak budou ohodnoceny a současně získají možnost zúčastnit se finálové soutěže, kde poměří své síly se studenty prvního ročníku bakalářského programu Kybernetika a robotika.
 
 

Na designu si dejte záležet

 

Veřejnost vítána

  • Obě kola soutěže budou přístupná veřejnosti. Jsou na ně tedy zváni spolužáci a přátelé soutěžících, účastníci Dne otevřených dveří na FEL a také všichni zájemci o mobilní roboty a studentské soutěže vůbec.
Finálová soutěž se uskuteční 14. 12. 2012 od 15:00 na stejném místě, tj. v Zengerově posluchárně KN:E-107 na Karlově náměstí. V průběhu finálového kola soutěže bude navíc vyhlášen vítězný tým v soutěžní kategorii „Design robota,“ kterou v letošním roce vyhlásila a zasponzorovala firma FANUC Robotics Europe. Design robota se přitom hodnotí v samostatné kategorii, ve které bude posuzováno, zda při řešení soutěžního úkolu – ať už při konstrukci robota a jeho příslušenství, tak při jeho programování – vymysleli členové týmu dostatečně zajímavé řešení.
 
V roli organizátora soutěže vystupuje Katedra řídicí techniky Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze spolu s Katedrou kybernetiky a Katedrou měření. Odborným i organizačním garantem je ing. Martin Hlinovský, Ph.D. (martin.hlinovsky@fel.cvut.cz), kterému zároveň děkujeme za laskavou spolupráci při přípravě tohoto článku.
Hodnocení článku: