Jste zde

STM32 Design Challenge: připojte je k síti a vyhrajte

Zapojit něco do sítě dlouhou dobu neznamenalo nic jiného než „dodat tomu šťávu“. Jenže naše elektronika se postupem času začala chtít připojovat i jinam.
Třebaže se o tzv. internetu věcí hodně mluví, ve skutečnosti se k němu zase tolik věcí nepřipojuje. Buď pro některé vychytávky dosud nenadešel ten správný čas, nebo se uživatelům místo konfigurací a dobíjení baterií pořád vyplatí, budou – li si jednoduché úkony provádět raději sami. Jisté však je, že se dnes k síti docela běžně připojují věci, které by to do sebe ještě před několika lety vůbec „neřekly“. A nikdo také nepochybuje o tom, že máme pořád co vyvíjet, zlepšovat a posouvat zase o krok dál. Jenže jak správně naložit s nápady, nemají – li zůstat pohřbeny v prachu a šumu dnešních vysokorychlostních cest?
 
 
Jedno řešení by se našlo. A pokud se v něm najde prostor i pro součástkovou základnu s logem STMicroelectronics, prozradíme Vám, že již nyní máte zčásti vyhráno. Zbytek závisí jen na Vašem tvůrčím potenciálu a kreativitě. Zkuste si představit, jaká úžasná zařízení pro IoT (Internet of Things) dokážete navrhnout s využitím rodiny 32bitových Flash mikrokontrolérů ARM Cortex M, známých též jako STM32, a dalších podpůrných obvodů od stejného výrobce. Vymyslete další velkou věc a pronikněte s ní nejen do světa internetu věcí, ale i do toho běžného, každodenního. Zůčastněte se aktuálního projektu STM32 Internet of Things Design Challenge – EMEA a výrobce polovodičů slibuje, že finalisty neponechá svému osudu. Díky své technické podpoře ve fázi vývoje pomůže s mnohdy náročnou přeměnou snů ve skutečnost, zajistí potřebnou popularitu a umožní tak snazší proražení vítězného řešení na trh. A to se už počítá!
 
Jak jsme již zmínili, od uchazečů se očekává vývoj aplikace pro internet věcí, která bude ve svém základu obsahovat přinejmenším jeden mikrokontrolér STM32 a tolik dalších obvodů od ST, jak jen to půjde, minimálně však zase jeden. Vzhledem k docela širokému záběru STMicroelectronics to určitě nebude představovat neřešitelný problém. V tuto chvíli si zároveň dovolíme odkázat na podmínky celé souteže, ze kterých mimo jiné vyplyne bližší okruh upřednostňovaných prvků (Terms and Conditions, bod 3). Pokud tedy zamýšlíte obejít tuto podmínku stabilizátorem LM317, porozhlédněte se raději po něčem důmyslnějším (jakkoli je jinak 317 skvělá), zejména bude – li se to na desce plošného spoje „hemžit“ i logy dalších výrobců. Inspiraci můžete třeba načerpat prostřednictvím několika odkazů dole pod článkem.
 
K registraci a vkládání projektů poslouží Facebook. Tým ST poté zvolí desítku finalistů. Zvažovat a zkoumat přitom budou míru inovací, podíl obvodů ST (viz LM317), realizovatelnost návrhu, jeho funkce, samotnou technickou podstatu a samozřejmě též prospěch, který z toho pro uživatele plyne (nebude jednodušší si to udělat sám?). Od zájemců se vedle popisu jejich aplikace v angličtině rovněž požaduje nahrání videa. Vše navíc musí stihnout do konce letních prázdnin. O třech vítězích nakonec rozhodne on-line hlasování. Zúčastní se slavnostního vyhlášení na veletrhu electronica v Mnichově, pořádaného ve dnech 11. - 14. listopadu 2014, a těšit se mohou třeba na luxusní švýcarské chytré hodinky Hyetis Crossbow v hodnotě 1 200 EUR.
 
Akce se koná ve spolupráci s ARM Connected Community, element14, Würth Elektronik a Rubik´s Futuro Cube (na HW serveru viz také článek Herní kostka budoucnosti). Podrobnější informace k soutěži naleznete na stránkách www.st.com/stm32contest.
 
 
Zdroj: ST
 
 
Hodnocení článku: 

Komentáře