Jste zde

Moduly s procesorem Intel Core Mobile 8. generace a dostupností 10 a více let

Nová verze procesorů Intel Core Mobile 8. generace (kódové označení Whiskey Lake) jsou nyní dostupné na kompaktních modulech COM Express Type 6, SBC modulech 3,5 palce a deskách Thin Mini-ITX. Pro zákazníky to znamená okamžité zvýšení výkonu až o 58% ve srovnání s předchozí U-serií procesorů.

Předchozí U-serie procesorů měli pouze dvě jádra, kdežto nyní jsou použity 4 jádra a je vylepšena celková mikroarchitektura. Optane memory 2 a USB 3.1 Gen2 zrychlují komunikaci na periferiích a tím jsou běžné rutiny rychlejší. Jádra procesoru mají účinné plánování úloh a dále podporují použití hypervizoru RTS, který umožní další optimalizace propustnosti z I / O přímo do jader procesoru.

Nové moduly conga-TC370 COM Express typu 6, vestavěné 3,5palcové SBC moduly Conga-JC370 a základní desky Conga-IC370 Thin Mini-ITX jsou vybaveny nejnovějšími procesory Intel Core i7, Core i5, Core i3 a Celeron. s dostupností až 15 let. Paměť je navržena tak, aby odpovídala požadavkům pro více operačních systémů na jediné platformě: K dispozici jsou dva sloty DDR4 SODIMM s až 2400 MT / s pro celkem až 64 GB. USB 3.1 Gen2 s přenosovou rychlostí 10 Gbps je nyní nativně podporováno, a které umožňuje přenášet i nekomprimované UHD video z USB kamery nebo jakéhokoliv jiného snímače. 

Nové 3,5 palcové SBC mají osazen konektor USB-C, který také podporuje 1x DisplayPort ++ a napájení periferních zařízení. Umožňuje připojení monitoru pomocí jediného kabelu (video, dotykový panel a napájení).

Moduly COM Express podporují stejné funkce. Další rozhraní závisí na form faktoru, ale všechny podporují celkem 3 nezávislé 60Hz UHD displeje s až 4096x2304 pixely a 1x Gigabit Ethernet (1x s podporou TSN).

Nové desky a moduly nabízejí mnoho dalších rozhraní s ekonomickým 15W TDP, který je škálovatelný od 10W (800 MHz) do 25W (až do 4,6 GHz v režimu Turbo Boost).

Nové procesory Intel Core i7, Core i5, Core i3 a Celeron jsou navrženy pro náročná a prostorově omezená prostředí. Tyto procesory jsou první v oboru, které nabízejí dlouhodobou dostupnost 10 a více let bez dodatečných nákladů pro zákazníky. Tyto nové desky a moduly jsou vhodné do odvětví se zvýšenými potřebami na životnost. Jedná se o dopravu a mobilitu, zdravotnické přístroje a průmyslová řízení.

Své uplatnění najdou také v aplikacích, kde je třeba získat vysokorychlostní datové toky pro rozpoznávání 3D objektů, zobrazování lidarů a mobilního mapování. Stejný požadavek se vyskytuje také pro bezdrátové monitorovací sítě a testovací systémy pro automobily nebo záznamníky dat pro zkušební vozidla, která ukládají a analyzují vysokorychlostní datové toky z externích senzorů.

Jedním z hlavních cílů je zjednodušit používání vestavěných počítačových technologií pro OEM zákazníky. Dostupnost hraje pro OEM zákazníky velkou roli. 7 let je často nedostatečné pro mnoho high-end embedded computing aplikace. Prodloužený životní cyklus - bez dodatečných nákladů - pomáhá výrobcům OEM prodloužit životnost jejich vlastních výrobků, a tím i zkrátit jejich návratnost investic. Prodloužení životních cyklů standardních vestavěných platforem x86 na 10 nebo dokonce na 15 let je proto významným bonusem pro zákazníky na celém trhu s vestavěnými počítači.

 

Další informace o nové technologii procesoru Intel Core 8. generace a odpovídajících deskách a modulech společnosti Congatec naleznete na adrese: https://www.congatec.com/intel-whiskey-lake

 

Hodnocení článku: