Jste zde

Flexibilní plošné spoje: vrstvu po vrstvě rozebere příručka

Britský výrobce Trackwise zveřejnil příručku, která vysvětluje možnosti a parametry různých druhů flexibilních a částečně flexibilních plošných spojů.

Příručka obsahuje řadu užitečných informací, které usnadňují orientaci a rozhodování pro kohokoli, kdo potřebuje rozumět aplikacím a použití flexibilních plošných spojů v aplikacích pro elektroniku, výkonové systémy i konstrukci zařízení, které mají takové systémy obsahovat.

Přestože flexibilní a částečně flexibilní plošné spoje mají místo zejména v miniaturních výrobcích spotřební a nositelné elektroniky, je jasné, že do budoucna se výrazně rozšíří. Tlak na cenu, hmotnost i design řady zařízení a dopravních prostředků způsobuje, že konstruktéři musí hledat alternativy klasických kabelových svazků. Je jasné, že výrobci letadel, vozidel i elektrických dopravních prostředků pro jednu osobu již nyní ipřednostňují použití plošných spojů všude, kde je to vhodné.

Trackwise ve své příručce vysvětluje výhody technologie IHT, která umožňuje vyrábět libovolně dlouhé plošné spoje metodou reel-to-reel a nabízí také srovnání různých materiálů substrátů, lepidel, vodičů i krytí a jejich vlastností

Příručku The engineers’ guide to multilayer flexible printed circuits (FPCs): technologies and applications najdete na https://www.trackwise.co.uk/wp-content/uploads/2019/06/White-Paper.-The-Engineers-Guide-to-FPCs.pdf

Hodnocení článku: