Jste zde

Napájecí zdroje AC/DC a DC/DC vybírejte u Arrow Electronics

Nabídka napájecích zdrojů Arrow Electronics pokrývá řadu aplikací včetně lékařské techniky, průmyslu, obranných systémů nebo dopravní techniky.

Zásadními parametry pro výběr zdroje jsou vedle požadovaných napěťových a výkonových údajů také účinnost, krytí a chlazení. U menších DC/DC zdrojů s výkonem od jednotek Wattů do 60W je možné vybírat například z řad výrobců Traco, Recom nebo Aimtec. U DC/DC zdrojů s výkonovým rozpětím 30-800W již hraje velkou roli účinnost spolu s dostatečným rozsahem vstupního napětí. Vedle již jmenovaných výrobců lze vybírat z nabídky firem Delta, TDK Lambda, Cosel nebo Cincon. U nich najdeme řadu zdrojů s konstrukcí a certifikací pro průmyslové systémy nebo například drážní aplikace.

  

Pro konstrukci lékařských zařízení se často využívají zdroje v otevřeném rámu s izolací MOPP nebo 2MOPP. V nabídce výrobců EOS, Meanwell, Sinpro a Artesyn jsou k dispozici zdroje od 40W do 650W.

Pro průmyslový segment jsou často využívány napájecí zdroje v provedení na DIN lištu z důvodu jednoduché a standardizované instalace. V portfolio firem EOS, Meanwell, Sinpro a Artesyn najdete řadu kombinací vstupních a výstupních napětí. Pro skříně typu Rack jsou k dispozici zdroje FSP, Delta a Bel Power s funkcemi sdílení napájení nebo hot-swap přepínání.

U zdrojů s vysokým výkonem jsou na prvním místě zdroje Artesyn, TDK Lambda a Cosel. Lze doporučit konfigurovatelné zdroje s různými výstupními úrovněmi a zároveň s možností řízení přes PMBus.

Mezi programovatelnými zdroji, určenými zejména pro laboratorní účely vynikají zdroje Genesys+ od TDK Lambda. V nabídce firmy Artresyn najdete i nové zdroje série LCC600 s výkonem 600W, speciálně určené pro aplikace s nutností omezení akustického hluku nebo víření prachu. U aplikací, kde ventilátor nevadí, je možné využít variantu LCM600 nebo zdroje řady ADA firmy Cosel.

V nabídce Arrow jsou také zdroje výrobců, kteří se specializují na určité sektory, například Absopulse pro drážní aplikace, Vicor pro obranný průmysl a další.

Arrow Electronic má jednu z nejširších nabídek AC/DC a DC/DC zdrojů na trhu. Úzká spolupráce s řadou výrobců nabízí možnost vybrat takové řešení, které z hlediska všech parametrů nejlépe odpovídá požadavkům dané aplikace. Logistické zázemí Arrow umožňuje rychle dodat vzorky pro vývoj I dostatečné zásoby pro sériovou výrobu. Arrow Electronic vyrábí také vlastní zdroje v několika řadách, přizpůsobené potřebám zákazníků.

V případě zájmu kontaktujte prosím distributora Arrow Electronics Arrow.com nebo přímo zástupce p. Marcina Kowala mkowal@arroweurope.com.

Hodnocení článku: