Jste zde

Energetika a smart grids

MIPAQ Pro - vysoce výkonný napájecí modul chlazený vodou

Řada MIPAQ Pro společnosti Infineon obsahuje vysoce výkonné integrované napájecí moduly (IPM), které jsou chlazené vzduchem nebo vodou. Moduly mají integrovány IGBT tranzistory, chladič, snímače, digitální řídicí elektroniku a digitální sběrnici Modbus pro komunikaci. Jednotky IPM jsou konfigurovány režim tzv. half-bridge s blokovacím napětím 1700 V a proudem do 2400 A.

Jak zelená je elektřina z větru? Světový den připadá na dnešek

Podle odborníků, kteří mapovali energetické výdaje z provozu větrných elektráren, bude uhlíková stopa větrné farmy na vyprodukovanou kilowatthodinu více než 120krát nižší než u tradičních zdrojů. Odstíny zelené se hodnotily při příležitosti Mezinárodního dne větru.

Topologie KNX

Každá sběrnice musí mít jasně daná pravidla, aby mohla dosáhnout určitých vlastností. Mezi tyto základní pravidla patří topologie sběrnice. Pokud ji dodržíme, můžeme dosáhnout vysoké efektivity celého systému. Topologie sběrnice slouží také k lepší orientaci v instalaci.

Inteligentní řízení veřejného osvětlení? Prosím, jen ne bariéry!

Adaptivní veřejné osvětlení s inteligentním řízením se pomalu stává každodenní realitou, která však naráží na určité problémy. Jako nedílnou součást článku, popisujícího aktuální projekt ESOLi, proto rovněž zařazujeme pozvánku na bezplatný informační seminář do Prahy nebo do Brna s názvem Energeticky šetrné veřejné osvětlení.

Novinka v oblasti jednofázových elektroměrů a její využití v systémech pro automatizovaný sběr dat (AMR)

Společnost Freescale Semiconductor představuje nový referenční design pro jednofázové elektroměry, postavený na platformě mikrokontrolérů KinetisTM série MK30X společně s RF/ZigBee řešením, vystavěným na platformě MC1322x.