Jste zde

Nízkoenergetické multisenzorové moduly Panasonic

Arrow Electronics, Panasonic Industry a STMicroelectronics spojily své síly a uvádějí na trh nízkoenergetický modul navržený pro Edge aplikace v inteligentní továrně, domácnosti či městě. Jeho specifikace je ale zatím tajemstvím.

Arrow Electronics, Panasonic Industry a STMicroelectronics na svých stránkách informují o novém bezdrátovém modulu, určeném pro IoT aplikace.  Ani na jednom webu ale není přímý link na specifikaci. Jediná informace, která dává naději, že modul skutečně existuje, je obrázek.

Pokud tři velcí hráč ve světě elektroniky spolupracují na vývoji modulu pro IoT, musí existovat specifikace. Detailní  pohled na obrázky prozradí, že moduly mají označení PAN3011 a PAN3012, respektive ENW89855A1KF a ENW89855A2KF. Už známe název modulu, můžeme pátrat dále. Nejblíže cíli se dostáváme u Arrow, který již produkty založil v katalogu, detailní popis ale zatím chybí.

  • PAN3011 - Panasonic IoT Solution module - Voice Command version
  • PAN3012 - Panasonic IoT Solution module - Environmental version
  • PAN3013 - Panasonic IoT Solution module - Robotics version

 

 

Co vše tedy víme o modulu Solution IoT?

Panasonic Industry je specialista na senzory, ale chybí mu rozšířený vývojový ekosystém, na kterém může stavět. Proto se dohodl s STMicroelectronics, který se specializuje na procesorové systémy. Distribuci bude mít - pravděpodobně výhradně - Arrow.

Modul je postaven na multi-senzorové vývojové sadě STEVAL-BCN002V1B a obsahuje nejnovější systém Bluetooth BlueNRG Bluetooth Low Energy (BLE) 5.0, který je propojen s řadou inerciálních, environmentálních a zvukových senzorů. Jakých? Zatím víme jen o akcelerometru, gyroskopu, senzoru tlaku, teploty a vlhkosti. Jaké rozsahy tyto senzory mají, není nikde popsáno, stejně jako to, zda některé senzory ze standardního kitu ST nahradí Panasonic vlastními . Dozvíme se jen, že budou pokrývat aplikace typu smart factory, smart home a smart life.  

Co říci závěrem?

Dopátrat se informací na internetu nemusí být snadné, někdy jde o detektivní činnost, která se většinou vyplatí. V tomto případě ale tři velcí hráči uvedli na trh modul, který svět zatím neviděl. Marketing bývá v předstihu před vývojem často, ale více informací by vývojáře potěšilo.

 

Hodnocení článku: