Jste zde

Novinky SOS electronic: 9“ inteligentní embedded displej uLCD-90

Kromě snadného a rychlého vývoje grafických aplikací přibyl k dalším výhodám práce s moduly 4D Systems i větší displej. Nový 9“ modul s rezistivním nebo kapacitním dotykovým panelem a s adaptéry pro Raspberry Pi a Arduino.

Inteligentní displeje s výkonným (free) softwarem pro co nejjednodušší vývoj aplikací již znáte z více našich článků

Moduly displejů od 4D Systems si získaly fanoušky zejména pro možnost snadno a rychle vyvinout aplikaci v grafickém jazyce 4DGL (podobném C) nebo i plně graficky, prakticky metodou "drag and drop", s použitím bohaté škály předpřipravených "widgetů".

Vlastní grafický procesor (Diablo 16) poskytuje dostatek výkonu a I/O funkcí i pro řízení okolní elektroniky a tak pro nepříliš složité aplikace mohou tyto moduly nahradit nadřazený Host procesor a stát se jádrem celé aplikace. Vývojové prostředí 4D Workshop 4 IDE poskytuje množství předpřipravených tlačítek, posuvníků, spínačů, analogových měřidel a jiných grafických prvků, které lze díky dotykovému panelu použít jako náhradu za skutečné elektromechanické součástky, čímž se zjednodušuje zapojení, snižují náklady a zvyšuje spolehlivost zařízení.

Již na 4,3“ a 7“ displej lze umístit slušné množství různých indikátorů a ovládacích prvků a vytvořit tak výkonné grafické rozhraní (HMI). O to více to platí pro nový 9“ modul uLCD-90DT a uLCD-90DCT, který má 1,7x větší plochu oproti 7“ modulu. 

Design rodiny gen4 uLCD je shodný pro všechny dostupné moduly, všechny mají plastový bílý rámeček, jakož i piny vyvedeny na FPC konektoru. Model uLCD-90 ovšem nemá přídavný bílý plastový rámeček s očky po stranách pro montáž pomocí šroubů, ale tato očka jsou kovová, jsou přímo součástí konstrukce LCD modulu.

Nejjednodušším způsobem jak připojit modul k PC a začít pracovat v IDE prostředí 4D Workshop 4 je pomocí programovacího modulu 4D-UPA.

Velkou výhodou modulů displejů od 4D Systems je vzájemná kompatibilita modulů a aplikací. Např. aplikaci napsanou pro 4,3" modul je možné použít i pro 9" modul, jen je samozřejmě třeba jinak rozmístit resp. přidat další grafické prvky pro využití větší plochy displeje.

Modul uLCD90 je dostupný s rezistivním (uLCD-90DT) nebo kapacitním (uLCD-90DCT) dotykovým panelem jakož i s adaptéry pro Raspberry Pi a Arduino. Nominální napájecí napětí je +5V (4-5,5V, cca 760 mA).

Díky dlouholeté spolupráci s výrobcem vám můžeme dodat jakýkoliv produkt 4D Systems v krátkém termínu za konkurenční ceny.

Pokud potřebujete další informace k produktům značky 4D Systems, rádi vám poradíme na adrese info@soselectronic.cz.

Vlastnosti/ Výhody:

  • 9“ inteligentní modul RGB displeje 800x480 px
  • Jednoduché napájení 4 až 5,5V
  • rychlý vývoj aplikací ve výkonném vývojovém prostředí (freeware)
  • snadné použití grafiky
  • slot pro uSD kartu
  • schopen samostatného (standalone) provozu

Download a odkazy:

Domovská stránka společnosti 4Dsystems: https://4dsystems.com.au/

Hodnocení článku: