Jste zde

Keramické kondenzátory Yageo u Rutroniku

Celosvětový nedostatek pasivních elektronických součástek se stal velkým problémem pro výrobce elektronických zařízeních. S rostoucí poptávkou po nových produktech v oblastech Smart Home, aplikací podporujících IoT, Industry 4.0 a výrazný nárůst elektroniky v automobilech rostou také dodací lhůty. Není výjimkou i roční dodací lhůta.

Aby distributor Rutronik zajistil dodávky keramických kondenzátorů a odporů pro své zákazníky, uzavřel dlouhodobou dohodu s firmou Yageo a v důsledku toho může zajistit dodávky těchto problematických součástek až do poloviny roku 2020.

Důležitý signál zákazníkům

Zajištění dodávek pro stávající zákazníky je hlavní prioritou. Jelikož nyní mohou znovu spolehlivě plánovat. Pokud jde o odpory a keramické kondenzátory, má společnost Yageo celosvětový podíl na trhu nad 25% a výrazně tak zvýšila výrobní kapacitu za poslední tři roky. Vzhledem k současnému závažnému nedostatku pasivních komponent, zákazníci společnosti Rutronik mají nesmírnou výhodu oproti konkurenci, jelikož mohou v klidu plánovat výrobu bez omezení a těžit tak z této dlouhodobé dohody.

Hodnocení článku: