Jste zde

Široký výběr antén pro každou technologii s možností zákaznických úprav

MINYX servis je výhradním distributorem antén výrobce Sunnyway Technology. Jedná se o výrobce, jehož zkušenosti sahají až do roku 2009, kdy byla společnost založena. Od té doby se vypracovala na špičku mezi výrobci antén, přičemž rozšířila svoje výrobní kapacity na 3 továrny, počet zaměstnanců na více než 200 a navázala spolupráci s předními výrobci bezdrátových modulů.

Flexibilní antény

Hlavní použití flexibilních antén je do krabiček nebo do prostor, kde je potřeba anténu ohnout, nalepit na hranu, nebo ji vsunout do velmi úzkého prostoru. Tyto antény jsou určeny pro mobilní technologie 5G, 4G, 3G, 2G, také pro Narrow Band, GNSS – GPS, GLONASS, GALILEO, Biedou atp., ale i pro WIFI 2.4G, 5.8G, BLUETOOTH, ISM a LoRa. V portfoliu flexibilních antén se dá vybrat z 12 různých typů a velikostí zakončených standardním konektorem u.Fl a RF kabelu v délce cca 10 cm, který se dá v případě potřeby prodloužit nebo zkrátit dle požadavku zákazníka.  

PCB antény

Jak již ze samotného názvu této podskupiny vyplývá, jedná se o antény vyrobené z desek plošných spojů – z anglického PCB (Printed Circuit Board). Tyto antény jsou vyrobeny stejným způsobem jako DPS. Jde především o jejich nízkou cenu a malou velikost. Stejně jako předešlé flexibilní antény, jsou také zakončeny RF kabelem o průměru 1,13mm a standardizovaným konektorem u.Fl (v některých katalogových listech pod označením jiného výrobce IPEX MHF1). Opět je možný výběr hned z několika technologií, především celulárních a WIFI/BLUETOOTH.

Sklolaminátové antény

Svým vysokým ziskem a všesměrovostí se tento typ řadí mezi antény s největším ziskem. Zároveň jsou díky sklolaminátovému obalu vhodné do venkovního prostředí. Můžete si z portfolia vybrat mezi technologiemi s ISM, WIFI, Rádio, GSM, 3G a LTE.

SMD antény

Tyto antény sice nevynikají svojí sílou signálu, ale zase najdou své uplatnění v malých a miniaturních zařízeních. Svojí velikostí si zajisté získají i srdce vývojářů, kteří potřebují vyřešit anténu do velmi malých prostor a krabiček. Dostupné technologie zařazené v SMD anténách jsou standartní 2G, 3G, 4G, GNSS, NarrowBand, WIFI, Bluetooth a nyní nově i 5G v kombinaci antén (MIMO 4x4 u antény SWD017). Velmi zajímavou anténou může být i anténa kombinující frekvence GNSS L1+L5 (SWD019). V aktuální nabídce je téměř 20 typů antén.

Keramické GNSS antény

Keramické antény se řadí vzhledem ke své velikosti a účinnosti k velké oblibě u spousty zákazníků provozující především trasovací jednotky, zabezpečovací systémy pro auta a další řadu zařízení monitorujících polohu. Kromě určení polohy se jako sekundární funkce používá přesné určení času nebo seřízení více jednotek ve stejném čase, a i u těchto aplikací je potřeba mít dobrý signál. Keramické antény od SUNNYWAY můžete mít v provedení pasivních antén určených pouze pro montáž na DPS nebo aktivní antény s integrovaným zesilovačem, případně kompletně zakrytované (v plastovém pouzdru) zakončené kabelem s délkou dle požadavků zákazníka a konektorem SMA.

Pružinové antény

Jedná se o pasivní antény, které zvyšují signál o pár jednotek decibelů. Jde o kompaktní antény použitelné přímo do DPS, především jsou určeny k dalšímu zakrytování do krabiček nebo do stahovací bužírky. Použitelné pro technologie LoRa, NarrowBand a WIFI/Bluetooth.

Externí antény

Tato skupina antén obsahuje nejpočetnější kategorii. Naleznete zde všechny technologie a různé kombinace všech možných velikostí antén. Dle názvu skupiny se jedná o antény, které nejsou propojeny s DPS, ale jsou určené pro montáž přes SMA konektor. U naprosté většiny se dá přizpůsobit délka kabelu dle potřeby zákazníka, ať už jde o zkrácení nebo prodloužení. Zásadní změna délky kabelu ovšem ovlivňuje i vlastnosti antény samotné. Toto je obecné pravidlo, se kterým je potřeba vždy počítat.

Zákaznické antény

Pokud jste se nevzhlédli v žádné výše uvedené kategorii a potřebujete řešit takzvanou zákaznickou variantu, jste i tady na správné adrese. Naše firma ve spolupráci s výrobcem SUNNYWAY je schopná navrhnout anténu přesně dle Vašich požadavků. Pro Vaši lepší představu uvádíme několik zákaznických variant.

Výhradním distributorem pro Českou a Slovenskou republiku je společnost MINYX servis s.r.o. - https://www.minyx.cz/cs/  
Pro technickou podporu a elektronický katalog prosím kontaktujte emailem: sinderbal@minyx.cz

Skladem máme vzorkové množství od všech typů antén, pro rychlou reakci na Vaše požadavky.

Hodnocení článku: