Jste zde

Nové ARM mikroprocesory Sitara™ AM389x

01.jpg

1,5 GHz ARM MPU Sitara nabízí softwarovou kompatibilitu, omezení systémových nákladů a také software, zjednodušující celou vývojovou fázi. Jsou ideálním řešením pro výpočetní systémy, realizované na jediné desce, komunikační a také síťová zařízení.

Texas Instruments (TI) rozšiřuje svou nabídku předních ARM® mikroprocesorů (MPU) Sitara™ o nové ARM MPU Sitara AM389x se kterými zároveň dochází k výraznému navýšení výkonu a také dosahované míry integrace. ARM MPU Sitara AM389x s největšími výkony jediného jádra ARM Cortex™-A8 ve své třídě, provozovaného až na 1,5 GHz, rovněž nabídnou integrované periférie, kterými vhodně podporují aplikace typu jednodeskových počítačů, bran (Gateway), routerů, serverů, průmyslové automatizace, rozhraní člověk – stroj (Human Machine Interface, HMI) nebo také datových terminálů typu POS (Point-of-Service). Nejnovější ARM MPU Sitara AM389x se svými špičkovými výkony umožňují vývoj rychlejších koncových produktů, vybavených síťovou propojitelností, grafickým uživatelským rozhraním a také zobrazovacími možnostmi se schopností současného běhu většího počtu aplikací pod různými operačními systémy, takovými jako Linux, Microsoft® Windows® Embedded Compact 7 a Android.

 

Propojitelnost a úspora nákladů díky neobyčejné míře integrace

Dvojici nových obvodů ARM MPU Sitara AM389x tvoří

Obě struktury dále nabídnou několik vestavěných periférií s velkou šířkou pásma, mezi které řadíme PCIExpress Gen2, SATA 2.0, duální Gigabit Ethernet nebo rozhraní pro DDR2 / DDR3 (dual). Takový bohatý a zároveň jedinečný soubor periférií, optimalizovaných s ohledem na široké pole působnosti, umožňuje rychlý přenos dat na čipu a také mimo něj. S každým procesorem, vybaveným jádrem ARM Cortex-A8, tak oceníme nesporné výhody, plynoucí z dostupného výkonu. Protože byly všechny periférie zapracovány přímo na čip, ušetříme místo na desce plošného spoje (PCB), omezíme celkové náklady (BOM) a do rozměrově menších, koncových zařízení zapracujeme ještě více užitečných vlastností.

Pokročilé možnosti zobrazování a 3D grafika

ARM MPU Sitara AM3892 a AM3894 nabízí vestavěnou jednotku, která na svém výstupu podporuje zobrazování dvou různých streamů v rámci duálního, souběžného přístupu ve vysokém rozlišení. Takovou schopnost oceníme v aplikacích, vyžadujících bezproblémové nasazení dvojího grafického rozhraní. Může se jednat např. o HMI systémy ve kterých jedna zobrazovací jednotka slouží k dotykovému ovládání a druhá ke sledování parametrů daného zařízení. ARM MPU Sitara AM3894 byly kromě toho dále vybaveny 3D grafickým akcelerátorem, zajišťujícím propracovanější, grafické uživatelské rozhraní včetně všech výhod, které z toho budou uživateli plynout.

Platforma se solidní možností odstupňování podtrhuje čas, strávený vývojem sotwaru a zvyšuje šance na trhu

TI své zákazníky podporuje širokou nabídkou obvodů, od nízkopříkonových až po ty se špičkovými výkony. Řadíme mezi ně například ARM MPU Sitara™, DSP + ARM procesory Integra™ (rovněž nově představeny) nebo digitální mediální procesory DaVinci™. Díky této kompatibilní nabídce od Texas Instruments mohou zákazníci rychle vyvíjet větší počet produktů se spoustou různých vlastností a reagovat tak na potřeby odlišných trhů, přičemž budou opětovně využívat svých investic do softwarových prostředků napříč všemi produkty. Tyto kompatibilní ARM MPU Sitara a také DSP + ARM procesory Integra sdílejí stejné periferní paměti, sběrnicovou architekturu a také ARM jádro Cortex-A8. Mohou tak zvýšit rozsah dostupných funkcí včetně odolnosti celého systému, zatímco vhodně podpoří vynaložené investice a pomohou zkrátit dobu vývoje. Kromě toho, se širokou nabídkou více než 70 aktuálně dostupných produktů mohou zákazníci v rámci řady ARM MPU Sitara přecházet od dřívějších, softwarově kompatibilních ARM MPU Sitara AM35x k novým ARM MPU Sitara AM389x se špičkovými výkony, příp. také strukturám, které budou teprve představeny.

Blokový diagram obvodu AM3894

Posuďte přínosy již za několik minut a než uplyne celá hodina, začínáte vyvíjet!

Oba nové ARM MPU Sitara a také DSP + ARM procesory Integra jsou podporovány jedním hardwarovým modulem (Evaluation Module, EVM) spolu s jediným EZ™ Software Development Kitem (EZ SDK) od TI, umožňujícím během několika minut vyhodnotit dostupné možnosti a než uplyne celá hodina, začít se samotným vývojem. ARM MPU Sitara a DSP + ARM procesory Integra rovněž sdílejí běžné vývojové prostředí, díky kterému zkracují dobu vývoje a snižují vynaložené náklady.

Základní vlastnosti a výhody ARM MPU Sitara™ AM389x:

Výkon:

 • 1,5 GHz jádro ARM® Cortex™-A8 ve spojení s dostupnými součástkami nabízí různé vlastnosti a také úrovně pro optimalizaci výkonu nebo ceny.
 • Nabízíme rychlost, odolnost a také podporu operačních systémů (OS; Linux již nyní, Microsoft® Windows® Embedded Compact 7 a Android bude brzy následovat) s ohledem na aplikace a jejich zpracování, síťovou propojitelnost, uživatelská rozhraní nebo systémové řízení. Taková podpora OS zjednodušuje vývoj, protože umožňuje začít rychle pracovat, včetně možnosti portování softwaru od TI.

Integrace:

 • Rozsáhlý soubor periférií zahrnuje PCIExpress Gen2 (two-lane), dva porty USB 2.0, HDMI TX, rozhraní SATA 2.0 až pro dvě externí jednotky, rozhraní pro vnější paměť (2x 32 bitů, DDR2 / DDR3, až 1,6 GHz), 2x Gigabit Ethernet MAC (GEMAC) a 2kanálové video (I/O).
 • Na jednom čipu máme k dispozici prostředky, určené k bezproblémovému, výkonnému síťovému propojení a také celou řadu dalších periférií. Zároveň zde dochází ke zjednodušení zdrojových procesů z titulu omezení počtu dodavatelů jednotlivých čipů a také minimalizaci nákladů včetně vývojového času.
  • PCIe podporuje vysokorychlostní spojení se základními deskami počítačů nebo FPGA
  • Gigabit Ethernet Mac (GEMAC) a USB 2.0 umožňují přidávat propojitelnost do nových návrhů
  • SATA podporuje vysokorychlostní spojení s velkokapacitními úložišti
  • DDR3 nabídne větší šířku pásma, zdokonaluje multiprogramování a také celkovou citlivost systému včetně jeho technických parametrů

Zobrazování a 3D grafika:

 • Podpora až dvou displejů s vysokým rozlišením, až 1920 x 1280; grafický akcelerátor SGX530, až 333 MHz (AM3894) pro renderování 3D grafiky.
 • Na svém výstupu podporuje rozdílné streamy až pro dvě souběžně zobrazující jednotky s vysokým rozlišením a příslušné aplikace, vyžadující bezproblémový provoz grafiky s více displeji, řízené z jednoho procesoru. Pro složitější GUI máme k dispozici 3D grafiku s hardwarovou akcelerací (AM3894).

Software:

 • EZ Software Development Kit od TI podporuje ARM MPU Sitara AM389x a také DSP + ARM procesory Integra C6A816x.
 • Volné softwarové balíčky umožňují jednoduché seznámení se součástkami (OOBE, Out-of-Box Experience) během několika minut, přičemž vývoj se rozbíhá již během první hodiny. Rovněž zde podporujeme zkrácení vývojového času z titulu instalace jediného balíčku, zahrnujícího vývojový software spolu s příkladem kódu, vyžadovaného na začátku samotné operace, operační systémy, drivery pro periférie, propojitelnost a zobrazování, launcher pro grafické aplikace s dotykovým ovládáním, grafický vývojový kit, související příklady a spouštěcí kód.

Nástroje, cena a dostupnost:

Vývoj je jednoduchý a samotné seznámení zabere jen několik minut. Může za to komplexní modul EVM (Evaluation Module) a také volně dostupný EZ SDK od TI (prostřednictvím ti.com). Vývojáři mají již dnes k dispozici verzi s DDR2 (TMDXEVM8168DDR2) za cenu $1 895. Variantu s DDR3 a možností zachytávání videa pak očekáváme během prvního čtvrtletí roku 2011. EZ SDK od TI, určený pro Linux, stáhnete zde. Podpora pro Android a Windows® Embedded Compact 7 se v rámci EZ SDK od TI rovněž plánuje na první čtvrtletí roku 2011.

ARM MPU Sitara XAM3894CYG pořídíte již dnes za cenu od $43.10 (platí při odběru 1 000 ks). Nové DSP + ARM procesory Integra C6A816x se špičkovými výkony jsou s ARM MPU Sitara AM389x pinově kompatibilní, včetně možnosti objednávat již nyní.

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: