Jste zde

Rozšíření nabídky firmy GLYN - Moduly grafických řadičů firmy 4D Systems

Firma GLYN rozšiřuje své portfolio o moduly grafických řadičů pro OLED a LCD displeje z dílen 4D Systems s rozhraním USB i RS-232.

O firmě a produktech 4D Systems

4D Systems4D Systems je výzkumný a vývojový tým specializující se na obor mikroelektroniky, který poskytuje rozličná elektronická řešení (hardwarová i softwarová) zahrnující jak jednoduché a cenově zajímavé moduly, jež se přizpůsobí stávajícím embedded i PC obvodům až po komplexní řešení obsahující jak pouhé koncepční návrhy tak i plně funkční a prodejné produkty pro koncové uživatele.

GLYN plánuje distribuci modulů firmy 4D Systems včetně displejů jako kompletní řešení pro Evropské zákazníky. Zvláště pak balení optimálně doplňují displeje OLED firmy CMEL o kterých jsme vás před nedávnem informovali.

Firma 4D Systems vyrábí OLED a LCD displeje v rozměrech od 0,96“ až 2,2“, k nim i grafické kontroléry (řadiče displejů) v podobě karet ke kterým se displeje montují, některé z nich jsou vybavené i čtečkou paměťových karet. Vyrábí i převodníky USB na RS-232. Jelikož se tato společnost specializuje na obor mikroelektroniky, jsou její výrobky opravdu miniaturní.

µLCD-320-PMD2

Picaso modulµVGA-PICASO-MD1:

Velmi mne zaujal tento produkt. Jedná se miniaturní a velmi levný integrovaný řadič displejů o rozlišení QVGA, VGA a SVGA. Celý řadič je navržen tak, aby se dal velice jednoduše a rychle nasadit do cílové aplikace. Rozhraní mezi řadičem a nadřazeným systémem je sériové. Vnitří paměť řadiče, umožňuje uživateli rychle vytvářet grafiku včetně složitých tvarů a upravovat jejich parametry (barva, pozadí, podsvit aj.). Můžeme si do něj nahrát předdefinované bitmapové obrázky jako například loga aj. (všechno s 8bitovou barevnou hloubkou).  Díky použitému sériovému rozhraní je veškerá práce s modulem velice jednoduchá. Pro USB operace stačí řadič doplnit o μUSB interface controlér

Attila Aknar, Generální ředitel 4D Systems:

“Zvolili jsme GLYN jako našeho distributora na základě výborných zkušeností s týmy GLYN Australia / GLYN New Zealand a předpokládáme tedy, že celá skupina kolem firmy GLYN bude stejně kvalitními distributory. Považujeme GLYN za inovativní, pružnou a především na zákazníky orientovanou firmu, která nalezne řešení snad pro každou situaci, jež je před ně postavena Velmi se těším na dlouhodobé, přínosné a úspěšné partnerství.”

Holger Mohrhof, Manažer výroby Zobrazovací a systémová řešení s GLYNem:

GLYN Electronics„Spolupráce s firmou 4D Systems představuje integraci významného partnera mezi naše spolupracující firmy a značnou expanzi pro naše obchody s moduly grafických řadičů, přizpůsobovaných přáním zákazníků. Tyto kompletní displeje doplňují naši škálu CMEL AM OLED displejů, zvláště pak pro zákazníky, kteří vyžadují rychlé, spolehlivé a úplné řešení a nemají čas nebo možnost uskutečnit dlouhý vývoj sami. Tito zákazníci se mohou na partnerství mezi firmami 4D Systems a GLYN spolehnout. Těšíme se na úspěšnou spolupráci.”

Pro více informací kontaktujte české zastoupení společnosti GLYN GmbH & Co. KG. či e-mailem, na sales@ glyn.cz.

Odkazy & Download

Hodnocení článku: