Jste zde

Odolná a neodolatelně krásná tlačítka Schurter MSM 19

Tlačítka odolná vůči prachu a vodě, navíc s dobře viditelným LED podsvícením, nezklamou v žádné aplikaci.
Pokud máte aplikaci, ve které potřebujete odolná tlačítka – ideálně i s podsvícením –, pak je Schurter MSM19 možná to pravé pro Vás.
 
 
Tlačítka odolná vůči prachu a vodě mohou být výhodou nejen ve vyloženě náročném průmyslovém prostředí, ale i v běžných vnitřních podmínkách, kde se předpokládá jejich časté používání (např. různé informační nebo navigační terminály, ovládací panely a další). Právě takové „neškodné“ prostředí se totiž může snadno stát nebezpečným díky mokrým rukám, rozlité kávě a jiným vlivům.
 
Tlačítka Schurter série MSM mají podobné využití jako série MCS, vyznačují se však vyšší třídou krytí - IP67 (ze strany hmatníku). V sérii MSM najdeme několik verzí, skladem drží distributor, společnost SOS electronic, dva typy 1241.6624.x s kruhovým (prstencovým) zeleným a červeným podsvícením a napájením 24 VDC. Poloprůhledný prstenec z polyamidu je při vypnutém podsvícení neutrální barvy.
 
Série MSM je konstruována modulárně, tj. sestává ze samotného tělesa spínače, vyrobeného z nerezové oceli, a z mikrospínače, který určuje jeho elektrické vlastnosti. Série MSM může být osazena různými mikrospínači - dva typy ze skladové nabídky jsou osazeny mikrospínačem 1050.1151 od společnosti Marquardt. Tlačítka budou díky středně velké síle (4,5 N) a dráze pohybu 1 mm velmi příjemná na ovládání. Pozlacené kontakty mikrospínače zase umožňují spínání velmi malých proudů.
 
Detailní informace Vám poskytne datasheet Schurter MSM. V případě zájmu pište na info@soselectronic.cz.
 

 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • jednopólové tlačítko na panel (SPDT)
  • s mikrospínačem 0,1 A / 30 VDC
  • odolné provedení, tzv. „anti-vandal“
  • teplota okolí -25 až +85 °C
  • IP 40/67, IK07
  • pozlacené kontakty
  • prstencové LED podsvícení červené nebo zelené barvy (5, 12 nebo 24 VDC, dle verze)
 

 

Download a odkazy:

 
Hodnocení článku: