Jste zde

RFID all inclusive - implementujte RFID rychle a jednoduše

ID12 a ID20 se dají právem označit jako snadno použitelné a spolehlivé RFID komponenty, pracující na frekvenci 125 kHz.
Oba typy obsahují interní anténu, proto eliminují potřebu jejího návrhu, výroby i naladění rezonančního obvodu. Dále moduly ID12 a ID20 obsahují veškerou potřebnou elektroniku, proto je k výrobě funkčního RFID zařízení potřeba pouze připojit zmíněné moduly k řídicí jednotce - nejčastěji jednočipovému mikropočítači. Dá se říci, že pro většinu aplikací představují ID12 a ID20 hotové řešení za velmi přijatelnou cenu.
 
 
 
Pokud si prohlédnete doporučené aplikační schéma ID12/ID20, zjistíte, že je mimořádně jednoduché a současně shodné pro oba modely. Hlavním rozdílem mezi moduly je dosah – ID12 má dosah 12+ cm a ID20 pak 16+ cm. Korespondujíce s dosahem vykáže ID12 menší rozměry a také menší spotřebu než ID20.

V případě, že preferujete externí RFID anténu, můžete použít modul ID2, dodávaný již s drátem vinutou anténou, kterou je třeba jen vhodně umístit a připojit k modulu. Pro některé aplikace může být výhodná verze ID12 s USB rozhraním – ID2-ID12USB, kterou můžete připojit přímo k PC. V případě, že preferujete RFID typu Mifare (13,56 MHz), můžete použít modul ID20MFIA.

Detailní informace Vám poskytnou datasheety ID2-ID20, ID12USB a ID20MFIA. V případě zájmu kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.
 

Základní vlastnosti a výhody:

  • hotové RFID řešení s integrovanou anténou
  • kompaktní rozměry
  • velmi jednoduché použití
  • dostupné různé verze

 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: