Jste zde

Jak zlepšit vlastní zahraniční obchod? Zkuste to na MSV s podporou státu.

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a agentury CzechTrade a CzechInvest budou mít na letošním jubilejním Mezinárodním strojírenském veletrhu společnou expozici v pavilonu Z. Na tomto stánku budou ke konzultaci k dispozici odborníci, a to jak na investice či export, tak na strukturální fondy. MSV 2008 se letos uskuteční již od 15. do 19. září v Brně.

CZECHINVEST

czechinvest-logo.pngKromě společného zázemí se bude agentura CzechInvest dále prezentovat v rámci čtvrtečního doprovodného programu (18.9.2008) od 14:30 v bloku Klastry doopravdy, kde bude mít dvě prezentace, a to na téma Inovace (přednášející bude vedoucí oddělení Inovací Ing. Magda Štokmanová) a na téma Klastry (prezentující Štěpán Procházka, projektový manažer CzechInvest). Tento tematický blok zaštiťuje Centrum pokročilých a inovačních technologií při Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava.

Další prezentace proběhne také ve čtvrtek, a to v Press Centru pavilonu E na téma Eko-energie (prezentujícím bude Ing. František Bečvařík, vedoucí oddělení energetických programů), kde se posluchači dozví něco více o tomto programu, například jak podávat žádosti o dotace, jaké jsou podmínky pro jejich udělení apod. Tato prezentace se uskuteční v rámci bloku "Evropské prostředky na podporu obnovitelných zdrojů energie (OZE) a úspor energie pomohou snížit zátěž životního prostředí", který se koná mezi 10:00 - 13:30 hod. a pořádá ho Český svaz zaměstnavatelů v energetice.

 

CZECHTRADE

 

logo_czechtrade.gifAgentura CzechTrade přichází na letošní MSV s tradičním projektem pracovních setkání na téma export pod názvem CzechTrade Meeting Point. Ve dnech 17. a 18. září bude v administrativní budově BVV předem registrovaným exportérům k dispozici 21 ředitelů zahraničních kanceláří CzechTrade. Zástupci firem se v průběhu bezplatných konzultací dozví aktuální informace související s vytipovaným teritoriem prostřednictvím odborníků, kteří danou zemi a trh dobře znají. O tyto konzultace vývozních záměrů je tradičně velký zájem.

S cílem poskytnout českým firmám informace o vývoji na francouzském trhu a seznámit je s veškerými možnostmi podpory exportních projektů pořádá CzechTrade společně s Francouzsko-českou obchodní komorou v úterý 16. září od 13 hodin v prostorách Business Centra v pavilonu E workshop na téma Podnikání na francouzském trhu se zaměřením na strojírenský sektor. Úkolem Francouzsko-české obchodní komory, která také organizuje na MSV oficiální účast sedmnácti francouzských firem, bude seznámit podnikatele s francouzským strojírenským trhem. Příspěvek CzechTrade se zaměří na informační zdroje a možnosti státní podpory na francouzských výstavách a veletrzích. Na konferenci vystoupí také odborníci z Komerční banky a s informacemi o pracovně-právním prostředí (vymáhání pohledávek, vysílání zaměstnanců a zakládání společností) zástupci česko-francouzské advokátní kanceláře Peterka & Partners. Novinkou v rámci služeb státu je poskytování bezplatné podpory při vstupu na francouzský trh veřejných zakázek. Tuto novou příležitost pro české firmy představí obchodní rada v Paříži, pan Vladimír Bärtl.

V rámci Česko-francouzského ekonomického roku je vedle úterního workshopu pořádána také konference Francouzsko-české ekonomické vztahy v období navazujícího předsednictví v Radě EU. Tu organizuje v pondělí od 15 hodin odbor podpory exportu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a bude se věnovat mimo jiné i možnostem účasti na akcích se státní podporou.

Ve čtvrtek 18. září představí CzechTrade v rámci konference „Jak se učí kreativita a inovace“ balíček služeb Design pro export. V přednášce nazvané „Průmyslový design - kreativním myšlením k úspěchu na světových trzích“ bude designér Martin Tvarůžek mimo jiné prezentovat aplikace průmyslového designu přímo v jednotlivých firmách.

CzechTrade doporučuje:

 • Po 15. 9. / 15.00 – 17.00
  Konference „Francouzsko-české ekonomické vztahy v období navazujícího předsednictví v Radě EU“ (Business Centre, pavilon E)
 • Út 16. 9. / 10.00
  Tisková konference CzechTrade (Business Centre II., pavilon E)
 • Út 16. 9. / 13.00 – 17.00
  Workshop „Francouzský trh – příležitost pro vaši firmu“ (Business Centre II., pavilon E)
 • St 17. 9. – Čt 18. 9. / 9.00 – 17.00
  CzechTrade Meeting Point (Výšková budova BVV)
 • Čt 18. 9. / 13.00 – 16.30
  Konference „Jak se učí kreativita a inovace“ (Business Centre, pavilon E)

Odkazy:

 

 • výstaviště brno
Hodnocení článku: