Jste zde

Snižte náklady na měřicí systémy s novým kontrolérem CompactDAQ

Čtyřslotový kontrolér CompactDAQ spojuje procesor Intel Atom a vysoce přesná měření v provedení s malými rozměry a nízkými náklady.
 
National Instruments představuje čtyřslotový kontrolér CompactDAQ. Integrací procesoru, přizpůsobení signálů a vstupně výstupního rozhraní do jednoho systému CompactDAQ mohou technici a vědci snížit celkovou složitost systému a náklady při současném zvýšení přesnosti měření. Integrované měřicí systémy redukují množství potřebných komponent, spojů a kabelů, které jsou často zdrojem rušení a dodatečných nákladů, a zajišťují tak měření s vysokou přesností a optimalizaci nákladů na systémy.
 
„Jelikož je kontrolér CompactDAQ samostatným zařízením, nemusíme utrácet peníze za řídicí  počítač, obvody pro přizpůsobení signálů či kabeláž,“ řekl Ryan Ewart, odborník na mechatroniku ve společnosti Yanos Aerospace. „Díky platformě CompactDAQ jsme dosáhli snížení složitosti, nákladů i zkrácení času potřebného k instalaci.“
 
Kontrolér CompactDAQ obsahuje dvoujádrový procesor Intel Atom, na kterém lze provozovat buď standardně používaný systém Windows Embedded 7 nebo systém NI Linux Real-Time který nabízí výjimečnou spolehlivost. Díky spojení možností standardního OS se softwarem LabVIEW pro návrh systémů, mohou zákazníci snadno přenášet LabVIEW kód ze stávajících měřicích systémů na tyto nové kontroléry CompactDAQ. Technici a vědci mohou kombinovat LabVIEW a více než 60 vstupně výstupních modulů specifických pro různé senzory pro platformu CompactDAQ a rychle tak přizpůsobit systémy pro sběr dat specifickým potřebám svých aplikací.
 
„Tuto novou generaci kontrolérů CompactDAQ jsme navrhli na základě zpětné vazby od zákazníků a udělali jsme ji menší, levnější a robustnější,“ řekla Stefanie Breyer, ředitelka výzkumu a vývoje systémů pro sběr dat u NI. „Díky tomu, že jsme v kontroléru použili nejnovější procesor Intel Atom 3800, mohou naši zákazníci nasadit výkonné zpracování dat spolu s vysoce přesným měřením úplně kdekoliv.“
 

 

Klíčové vlastnosti

 
  • Integrovaný dvoujádrový procesor Intel Atom: Snižte náklady na systém a použijte svůj měřicí systém kdekoliv, neboť již obsahuje integrovaný procesor.
  • Vyjímatelná paměťová SD karta: Zapomeňte na omezení při ukládání dat díky SD kartě vyjímatelné za běhu.
  • Integrovaný port CAN/LIN: Snižte náklady díky vestavěnému portu CAN/LIN.
  • Čtyři sloty pro moduly řady C: Můžete kombinovat různé typy vstupů a výstupů, včetně analogových vstupů, analogových výstupů a digitálních vstupů a výstupů podle specifických potřeb své aplikace.
  • Robustní provedení: Měřte v prostředí se silnými nárazy a vibracemi, stejně jako při teplotách od -40 °C do 70 °C.
 
Více informací o novém kontroléru CompactDAQ naleznete na stránkách ni.com/compactdaq/controllers.
 
 
National Instruments (Czech Republic), s.r.o.
Sokolovská 136D 
186 00 Praha 8
Česká republika
Tel: +420 224 235 774
Fax: +420 224 235 749
 
CZ: 800 267 267
SK: 00 800 182 362
 
Hodnocení článku: