Jste zde

Virtuální vývoj, nový procesor a subsystém Corstone pro procesory Cortex

Arm rozšiřuje portfolio výkonných mikrokontrolerů o subsystémy Corstone pro Cortex-M a Cortex-A. Procesor Arm Cortex-M85 nabízí vyšší výkon, podporu strojového učení a vylepšenou bezpečnost. Arm Virtual Hardware poskytuje širokou škálu možností virtuálního vývoje pro procesory Arm.

Arm Total Solutions for IoT není žádnou novinkou, jelikož ARM s tím přišel již před šesti měsíci. Kombinace hardwarového IP, softwarové platformy, modelů strojového učení (ML) a dalších nástrojů značně zjednodušuje a urychluje vývoj. Srdcem Total Solutions je Arm Corstone, který uvolňuje ruce vývojářům, kteří se mohou věnovat aplikační části.

Nyní ARM přicházi s Arm Total Solution for Cloud Native Edge Devices, který je určen pro procesory Cortex-A a je založen na Corstone-1000. K vývojářům se tak dostane dostačující výkon a potenciál operačních systémů platforem Linux. Toto řešení umožňuje vyvíjet aplikace pro chytrá nositelná zařízení, brány a chytré kamery. Corstone-1000 je kompatibilní s Arm SystemReady a obsahuje hardwarovou zabezpečenou část, která umožňuje certifikaci PSA pro vyšší úroveň zabezpečení. Díky tomu mohou OEM výrobci okamžitě využívat výhod projektu Cassini.

Blokové schéma Corstone - 1000

Dalším rozšířením je Total Solution for Voice Recognition, které je založeno na subsystému Corstone-310. Toto řešení obsahuje Cortex-M85 a Arm Ethos-U55 a tato kombinace poskytuje dostatečný výkon pro chytré reproduktory, inteligentní termostaty, drony a dokonce i pro tovární roboty. Corstone-310 lze kombinovat s různým referenčním software a vytvořit tak celou řadu vysoce výkonných produktů.

Blokové schéma Corstone - 310

Arm Cortex-M85 je nový standard pro bezpečné a vysoce výkonné mikrokontrolery. Jedná se o dosud nejvýkonnější procesor Cortex-M a je přirozeným vývojem architektury na Armv8-M pro aplikace vyžadující výrazně vyšší výkon.

Co nového Arm Cortex M85 přináší?

Blokové schéma Arm Cortex M85

Arm Virtual Hardware je navržen tak, aby umožnil vývoj software dříve než je k dispozici hardware. Arm Virtual Hardware dosud používají stovky vývojářů a na základě zpětné vazby Arm rozšířila tento nástroj o několik nových virtuálních modelů.

Nové přírůstky zahrnují všechny varianty Corstone a také 7 procesorů řady Cortex-M. Od Cortex-M0 po Cortex-M33. Arm dále rozšiřuje knihovnu o hardware třetích stran – NXP ( iMX8 Arm Cortex Complex ), ST Microelectronics (STM32U5 Discovery Kit ) a Raspberry Pi ( RPi4 ).
 

Základ pro vývoj IoT

Aby bylo možné škálovat softwarový ekosystém Cortex-M musí se použít sady standardů, které umožňují přenositelnost a opětovné použití software napříč řadou produktů. Projekt Centauri byl spuštěn právě pro tento účel. Vývojáři se tak mohou soustředit na to, na čem skutečně záleží – inovace a odlišení od konkurence. Tento projekt obsahuje Open-CMSIS-Pack, který je již podporován 9 500 mikrokontrolery a 450 deskami, a to umožňuje dodavatelům software snadno škálovat svou nabídku napříč všemi zařízeními.

Dnes Arm nadále investuje do projektu Centauri dodáním první verze Open IoT SDK Frameworku. Ten obsahuje nový softwarový standard Open-CMSIS-CDI. Jedná se o komunitní projekt hostovaný v Linaro, který definuje Common Device Interface (CDI) pro ekosystém Cortex-M. 

IoT a embedded trh je neuvěřitelně rozmanitý a zahrnuje aplikace od senzorů, chytrých reproduktorů, spotřebičů až po po robotiku. Arm se proto snaží do tohoto trhu vnést velkou podporu vývojářům, aby byl tento sektor ještě více inovativní.

Více informací naleznete na https://www.arm.com/solutions/infrastructure/edge-computing/project-cassini

 

Hodnocení článku: