Jste zde

Nová svorka na desky plošných spojů pro malé LED moduly

Novými kompaktními svorkami na DPS řady 2059, jejichž výška činí pouze 2,7 mm, rozšiřuje svou rodinu produktů SMD společnost WAGO.
Kompaktní svorky na desky plošných spojů SMD řady 2059 se vyznačují nízkou konstrukční výškou, malou roztečí a podporou vysokého jmenovitého napětí. Díky tomu jsou vhodné zejména pro malé LED moduly v bodových světlech, zapuštěných bodových svítidlech nebo též ve venkovním osvětlení. Nejmenší svorka WAGO disponuje velice malou konstrukční výškou (pouze 2,7 mm), podporuje plné vodiče s průřezem od 0,14 do 0,34 mm2 (AWG 26 – AWG 22) a má rozteč 3 mm. Svorka na desky plošných spojů je dimenzována na napětí 160 V a proud až 3 A.

Malá konstrukční velikost snižuje nároky na prostor dostupný pro připojovací techniku, zatímco malá výška a světlá barva svorek zase zajistí menší tvorbu stínů v aplikacích s LED. Svorky se dodávají v 1-, 2- a také 3pólovém provedení s možností jejich vzájemného řadového připojování beze ztráty pólu. Díky tomu nemusíme držet v zásobě další varianty svorek pro případ, že bychom potřebovali vyšší počet pólů. Svorky se kromě toho vyznačují snadnou obsluhou – umožňují přímo zasunout plné vodiče, které lze v případě potřeby znovu rychle uvolnit pomocí ovládacího nástroje. Kvalitní a bezúdržbové připojení zajišťuje technologie PUSH WIRE®.

Vedle nejmenších svorek řady 2059 pokrývá výrobce svými řadami 2060 a 2061 také rozsáhlé spektrum aplikací vyžadujících vodiče o jmenovitém průřezu do maximálně 1,5 mm2. Svorky řad 2060 a 2061 disponují integrovaným ovládacím tlačítkem, které umožňuje pohodlně připojovat a znovu snadno uvolňovat také jemně laněné vodiče. Svorky na desky plošných spojů SMD řady 2060 představují univerzální řešení připojování desek plošných spojů s čistě povrchovou montáží. S výškou 4,5 mm a podporovaným průřezem vodičů od 0,2 do 0,75 mm2 nabídnou požadovanou funkci s minimální zastavěnou plochou. Svorky na desky plošných spojů SMD řady 2061 zase podporují vodiče o průřezu od 0,5 do 1,5 mm2 a jsou vhodné jak pro průmyslové aplikace, tak pro přímé napájení LED modulů.
 
Všechny svorky na desky plošných spojů SMD jsou k dispozici v balení vhodném pro zpracování automaty Tape-and-Reel. Díky tomu je lze plně integrovat do procesu osazování a zpracování SMT.

 
Zdroj: WAGO
 
 
Hodnocení článku: