Jste zde

LED svorka Wago 2060 se nevyvyšuje

S výškou pouhých 4,5 mm dokáží nové svorky připojit LED moduly nebo též LED panely esteticky a s maximální spolehlivostí.
Na trhu je již několik SMD konektorů různé konstrukce, vhodných pro použití na LED panelech, ale i v jiných aplikacích. Vzniká proto logická otázka: Proč právě Wago 2060?
 

 
V první řadě je to kvůli důmyslné konstrukci svorkovnice s celosvětově známou a milionkrát prověřenou pružinovou (bezšroubovou) svorkou CageClampS. Tato svorka má optimální přítlak, ideálně odpovídající průměru vodiče, tj. čím silnější vodič, tím větší přítlak. I díky tomu je max. přípustný proud až 9 A (!).
 
 
Dále je možná instalace pevných vodičů a vodičů s dutinkami i bez nástrojů. Jednoduchým přitlačením (např. šroubovákem) na svorku shora lze vložit také jemné ohebné vodiče a podobným způsobem i vodič vyjmout. Vlastnosti svorky se nijak nezhoršují ani při vícenásobném rozebrání spoje a zůstávají stabilní i po dlouhé době provozu.
 

Z dalších pozitiv musíme zmínit „balkónovou“ konstrukci vstupní části, která usnadňuje a urychluje montáž vodičů. Dostatečně velká rovná plocha zaručuje spolehlivou aplikaci na osazovacích automatech. A na závěr, estetický oblý tvar a bílá / krémová barva konektorů působí na DPS zcela nenápadně.
 
 

Vzorek svorkovnice Wago 2060 zdarma!

 • Získejte zdarma vzorky svorkovnice Wago 2060, vhodné pro LED aplikace. Stačí jen odpovědět na jednoduchou otázku: Jaký je rozsah pracovních teplot svorek Wago 2060? Pět výherců bude vylosováno 13. září 2013.
Svorky jsou dostupné v 1, 2 a 3pólové verzi. Nemusíte být na pochybách, že jste zmeškali vývoj a ještě neznáte obvod, který by fungoval na 1 pól. 1pólová verze je pochopitelně určena pro spojování více modulů do série. Velkým pozitivem je i dostupnost spojovacích oboustranných pinů, umožňujících snadné a estetické vytvoření řady (řetězce) více modulů.
 
Rozestup pinů je 4 mm, pro vyšší pracovní napětí až do 600 V je dostupná i verze s rozestupem 8 mm. Pouzdro konektoru je vyrobeno z moderního materiálu (PPA se skelnými vlákny) s velmi širokým rozsahem pracovních teplot. Novinkou je i větší verze Wago 2061 s max. proudem až 12 A.
 
Detailní informace Vám poskytne brožura Wago 2060. V případě zájmu kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
 • univerzální SMD svorkovnice, vhodná zejména pro LED aplikace
 • malá výška, pouze 4,5 mm
 • osvědčený systém bezšroubkové svorky „CageClampS“
 • určeno pro vodiče 0,20 – 0,75 mm2, resp. 0,75 – 1,5 mm2 (Wago 2061)
 • max. proud až 9 / 12 A (u verze 2061)
 • rozestup pinů 4 nebo 8 mm
 • velmi jednoduchá instalace vodičů, v případě potřeby i snadné rozebrání spoje
 • vynikající dlouhodobá stabilita kontaktu i v prostředí s vibracemi
 • estetické oblé tvary
 • široký rozsah pracovních teplot
 
 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: