Jste zde

Vysoký stupeň integrace – recept TI na MCU pro řízení výkonových aplikací

Nové mikrokontroléry řady C2000 Piccolo slibují maximální účinnost u řízení výkonu společně s dobrou cenou. Své uplatnění najdou u pohonů elektrických vozidel, ale taká u průmyslových a síťových technologií.

S novými mikrokontroléry C2000 F28004x TI cílí na palubní nabíjecí aparatury elektrických vozů I průmyslových dopravních prostředků, invertory pro řízení motorů nebo průmyslové zdroje energie. Rostoucí požadavky těchto aplikací na rychlost a přesnost odráží I výbava nové řady MCU: real-time režim, plovoucí desetinná čárka, akcelerátory matematických operací I volitelný koprocesor se s společným CPU s taktovací frekvencí 100 MHz.

Parametry samy o sobě nejsou zajímavé tak, jako doprovodné vybavení, které zahrnuje tři nezávislé 12-ti bitové AD převodníky s doprovodným hardware, řízení synchronizace, programovatelné zesilovače, komparátor, DA převodník a filtr sigma-delta. Spolu s vestavěnou systémovou ochranou je tak k dispozici subsystém, který umožňuje výrazně snížit náklady sériové výroby i množství součástek.

Nové mikrokontroléry C2000 F28004x MCUs přitom nabízejí o 60 procent nižší vlastní spotřebu ve srovnání s předchozí řadou Piccolo, v provedení s on-chip DC/DC konvertorem dokonce o 70 procent. Pro oblast řízení pohonů bude zajímavá také nová technologie PWM časovače, který nabízí vysokofrekvenční spínání s vysokou účinností a proudovou hustotou. Nové MCU dostávají také nové programové vybavení v podobě vestavěných nástrojů pro analýzu v reálném čase, vysokorychlostní sériové porty nebo flexibilní bootovací módy.

Hodnocení článku: