Jste zde

AMPER 2002 - 10. ročník

V týdnu od 9. do 12. dubna 2002 se v Pražském veletržním areálu Letňany uskuteční 10. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky a elektroniky AMPER 2002, nejvýznamnější přehlídka elektrotechnického průmyslu ve střední a východní Evropě.

Potvrzuje to účast 700 firem z 15 zemí světa a tradičně vysoká návštěvnost. S nabídkou minulého ročníku se seznámilo 38 230 návštěvníků, z nichž  89 % tvořila odborná veřejnost.

10. ročník veletrhu AMPER se uskuteční v nových prostorách Pražského veletržního areálu 
v Letňanech. Veletržní areál disponuje 30 000 m2 pevných výstavních ploch s dokonalým servisním zabezpečením a parkovištěm s kapacitou 10.000 míst. Pro návštěvníky je zajištěna kyvadlová doprava od stanic metra B Českomoravská a Vysočanská. V průběhu veletrhu od 8.30 až do skončení veletržního dne (cca 18.30) bude zavedena speciální bezplatná veletržní autobusová linka č. 758 na výstaviště a zpět, s intervalem dle potřeby. Návštěvníci mohou využít i pravidelných linek MHD od stanic metra B Českomoravská nebo Vysočanská do stanice: Na Hranici, Dobratická nebo Boletická. Motorizovaní návštěvníci veletrhu mohou využít záchytná parkoviště například u stanice metra B Černý most (podrobnější informace na www.pva.cz).
 
 

Veletrh potrvá čtyři dny a tento fakt se jistě příznivě odrazí nejen na vysoké návštěvnosti, ale umožní vystavovatelům i organizátorům vhodné rozložení aktivit, zahrnující dílčí projekty 
a doprovodné akce, případně rozšíření veletržní nabídky.
 
 

Program akce

Důvodů k návštěvě je hned několik. Opět se na veletrhu představí nejvýznamnější firmy 
z oborů silnoproudé elektrotechniky a kabelů, elektroinstalační techniky i společnosti, zabývající se výrobou pohonů a zařízením pro výrobu a rozvod elektrické energie. Tradičně své místo na veletrhu zaujmou výrobci a dodavatelé slaboproudé elektrotechniky, měřící, regulační, automatizační 
a osvětlovací techniky. 

V oblasti služeb budou obsazeny sekce odborné literatury, softwaru pro elektrotechniku a elektroniku, elektronické publikace na CD a Internetu, normy a předpisy, zkušebnictví aj. Novinkou letošního ročníku je rozšíření nabídky stávající nomenklatury o sekci Komunikací a informatiky. Tato samostatná výstavní sekce integruje obory telekomunikační, radiokomunikační, výpočetní, zvukové a obrazové techniky. Zástupcům zmíněných oborů bude vyhrazena hala č. 7. Cílem je vytvoření jedinečného místa pro obchodníky s komplexní nabídkou všech oborů z oblasti konvergenční technologie. 
 

Kromě českých firem se veletrhu zúčastní firmy z Německa, Rakouska, Slovenska, Ukrajiny, Rumunska, Itálie, Francie, Velké Británie, Polska, Švýcarska, Nizozemí, USA, Koreje a Jihoafrické republiky. Letos byla poprvé vyhlášena německým ministerstvem hospodářství oficiální účast německých firem na veletrhu Amper.

Veletrh bude soustředěn do 4 výstavních hal s rozlohou 30.000 m2. V hale č. 1 budou soustředěny firmy s nomenklaturou vodičů a kabelů, dále zařízení pro výrobu a rozvod el. energie (zálohové zdroje, elektrocentrály, transformátory, rozvaděče.......), pohony a různé stroje a nářadí pro     elektrotechniku a elektroniku. V hale č. 2 návštěvníci najdou elektroinstalační techniku, elektrotepelnou techniku a osvětlení. Hala č. 3 je vyhrazena pro slaboproudou elektroniku, měřící, automatizační 
a zabezpečovací techniku. V hale č. 7 se bude nacházet již zmiňovaná sekce Sekce komunikací 
a informatiky.
 

Na veletrhu se již tradičně představí takové společnosti jako jsou Siemens, ABB, OBO Betterman, Moeller, Controltech, Mirava, Schrack, Schneider, Hager, Schmachtl, Legrand, OEZ Letohrad, Wago, GM electronic, Enika Nová Paka a mnoho dalších velkých tuzemských 
i zahraničních  společností  a jejich poboček. Pravidelnými účastníky veletrhu jsou i menší firemy pro něž je veletrh AMPER výbornou  příležitostí k navázání nových obchodních kontaktů.
 

Připravované novinky

 Veletrh Amper je místem, kde je každoročně představena řada novinek a inovací, přičemž nejbohatší žeň očekáváme opět v elektrotechnických oborech. Amper je tak jedinečným místem pro setkání odborníků, výrobců, uživatelů, představitelů škol a další široké odborné veřejnosti, sledující nové trendy a zajímavosti v rámci oborových témat, jakými jsou elektrotechnika a elektronika.

V oblasti elektronických prvků a modulů se setkáme například s výrobky firmy SEMIKRON, která na veletrhu předvede nové výkonnové polovodičové bloky - SKiiP 3, SKIM a SEMIPONT 5/6 ve špičkové kvalitě a lepším využitím integrovaných systémů u nových bloků. Mechanické a propojovací komponenty pro elektroniku - plošné spoje - najdeme ve stánku firmy ProSys: verze CAD/CAM systému FLY pro Windows, stavebnice nf zesilovače třídy High - END do 1000 w/4 W sin a další.

Zařízení pro rozvod elektrické energie jsou součástí nabídky firmy Schneider Electric CZ. Pro svou expozici připravují aplikační karty pro Altivar 58, Altistart 58, řídící jednotku pro ovládání 
a monitoring vn sítí Easergy T200 a další.

V oboru elektroinstalací působící firma STAVOUNIE, divize Elektrocentrum, na veletrhu představí kabelové žlaby z pozinkované oceli, žárovým pozinkováním a nerez oceli, dále pak široký sortiment elektroinstalačního materiálu ve vysoké kvalitě provedení. S širokým sortimentem elektroinstalačního materiálu se představí také firma MINBUD SLOVAKIA. 
Nabídka elektroinstalační techniky společnosti ELKO EP obsahuje úplnou řadu hlídacích 
a monitorovacích relé, časová relé se statickým výstupem, jednoduché časovače CAS, relé s AgSnO kontaktem a další. Přednostmi výrobků jsou jako vždy kvalita, zajímavá cena a v neposlední řadě také získaná ocenění. 

V oblasti osvětlovací techniky se s novými výrobky představí například společnost TREVOS,  jejichž  nabídka obsahuje  interiérová a průmyslová zářivková svítidla ve standartním provedení 
i v provedení s elektronickými předřadníky a elektronickými regulátory. Vysokou kvalitou i užitnou hodnotou, moderním estetickým vzhledem a úsporou elektrické energie se vyznačují nové typy svítidel značky CONCORD, společnosti BARTO a.s. 

S produkty měřicí techniky se na veletrhu každoročně prezentuje společnost SENZORIKA. Letos budou součástí nabídky mj. inteligentní hygrometry pro ultrasuché plyny, inteligentní převodníky vlhkosti a teploty se síťovým napájením, převodníky vlhkosti a teploty pro zvýšené chemickoteplotní namáhání a další zařízení. Není bez zajímavosti, že tyto české výrobky dosahují evropské úrovně 
a firma SENSORIKA byla dodavatelem měřicí techniky pro jaderné elektrárny Dukovany a Temelín. Oblast měřicí techniky zastupuje také společnost RAWET s novými převodníky pro měření střídavých elektrických veličin. 

Novinku v oblasti zabezpečovací techniky najdeme v expozici společnosti ELVIS - Jan Nižník. Jde o docházkový a přístupový snímač nové generace s komunikačními možnostmi v rámci sítě Internet.

V oboru výpočetní techniky se setkáme s držitelem ocenění Křisťálový disk z INVEXU 2001, společností CAD PROGRAMY - Ing. Jan Vlčinský -  představí SW pro projektování elektro. 

Nedílnou součástí veletrhu budou odborné semináře a firemní prezentace. Pro vystavovatele je připravena soutěž nejlepších exponátů o ocenění Zlatý Amper. V letošním roce poprvé proběhnou nominace expozic do soutěže o nejlépe připravenou expozici Expo design 2002 a již opakovaně  budou nominovány 3 výrobky do národní soutěže „O vynikající výrobek roku“. 

Mezinárodní veletrh elektrotechniky a elektroniky AMPER 2002 vstupuje do jubilejního ročníku opět pod záštitou Ministerstva obchodu a průmyslu ČR, Hospodářské komory hl.m. Prahy, 
s odborným partnerem ČVUT FEL Praha a podporou České agentury na podporu obchodu CzechTrade.

Další informace o připravovaném  veletrhu lze získat u organizátora Terinvest s.r.o., Legerova 15, 120 00 Praha 2, tel. 02/21992133 nebo na www.terinvest.com a www.amper.cz.
 

Doprovodný program: 


8.4.2002 - Lékařský dům I.P.Pavlova, Praha 2

seminář: Silnoproudá elektrická zařízení a požární bezpečnost staveb
seminář je určen pro elektroprojektanty, pracovníky elektromontážních firem a revizní techniky
pořadatel: Propagteam, Lada Melenová


9.4.2002 - PVA Letňany

seminář: Telekomunikační a radiokomunikační zařízení - podpora podnikání
přednášky:
  • Schvalování a posuzování shody telekomunikačních zařízení
  • Technická normalizace v telekomunikacích v době přípravy vstupu České rep. do EU
  • Podnikové komunikace a jejich vývoj z pohledu firmy Ericsson
  • Analogové radiostanice v době digitálních sítí
  • Multimediální kontaktní centra a jejich využití 
pořadatel: UNIT Pardubice


10.4. 2002 - PVA Letňany

1.energetický seminář

hl.témata:

  • Uvolňování trhu s energií - energetický zákon
  • Prováděcí vyhlášky k zákonu 458, 406/2000 Sb.
  • Regukace cen energií - organizace trhu energií
  • Státní program na podporu úspor energie
  • Panelová diskuse na daná témata
pořadatel: Česká energetika

Související odkazy :

 

Hodnocení článku: