Globální hotspot Průmyslu 4.0
Všichni, kdo se zabývají digitalizací průmyslu, míří v dubnu do Hannoveru. Německé podniky s klíčovými kompetencemi ve strojírenství a elektrotechnice, přední americké softwarové firmy a chybět nebudou ani velké podniky z Asie. Prostě 5 000 vystavovatelů ze 70 zemí. Podle J. Köcklera, člena představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG, vzniknou na cestě k Průmyslu 4.0 nejen nová partnerství, ale také byznys modely.
Hannover Messe 2015 | Fotografie: Deutsche Messe
Partnerská země USA, německý průmysl a jeho evropští partneři chtějí veletrh využít k podpoře TTIP, smlouvy o volném obchodě. Transatlantická obchodní dohoda může přinést na obou stranách Atlantiku intenzivnější růst ve strojírenství a elektrotechnickém průmyslu a vytvoření nových pracovních míst.
Celosvětové know-how
Na Hannover Messe zdarma
- Získejte bezplatnou a permanentní elektronickou vstupenku na veletrh, kterou po registraci obdržíte e-mailem a vytištěnou předložíte při vstupu na výstaviště.
- Lístky platí během celého veletrhu, ale jen po předchozí on-line registraci (více informací). Jízdenky na místní dopravu v Hannoveru pak bude nutné zakoupit zvlášť.
Energetický systém budoucnosti vyžaduje řešení se stále menšími součástmi a interakcí prostřednictvím inteligentního systému. Pod heslem ‚Integrated Energy‘ budou na veletrhu představena řešení pro propojení celého energetického řetězce – od výroby, přenosu, distribuce a ukládání energie až po alternativní mobilní systémy. „Na předváděcí ploše poprvé ukážeme interaktivní model energetického systému budoucnosti. Návštěvník zažije technologie v jejich souhře a uvidí, jak může v budoucnu vypadat bezpečné a konkurenceschopné zásobování energií,“ vysvětluje Köckler.
Stranou zájmu nezůstane ani otázka prediktivní údržby. Predictive Maintenance znamená pro výrobce strojů a zařízení spolehnout se na senzory, jejichž prostřednictvím stroje samy ohlásí, že bude brzy třeba provést potřebnou údržbu. Pomocí těchto dat může výrobce zařízení provozovateli včas nabídnout své služby a odpovídajícím způsobem v podniku rozšířit oblast servisu.
Průmyslový internet věcí
Ohromnou hnací sílu zde představuje též partnerská země USA. Svá řešení pro propojený průmysl představí mimo jiné General Electric, Honeywell, Eaton, Molex, Microsoft, AT&T nebo IBM. Skutečnost, že veletrh zahájí sám prezident Spojených států Barack Obama společně se spolkovou kancléřkou Angelou Merkelovou, je důkazem mezinárodního významu veletrhu. Kromě smlouvy TTIP se bude Obama zasazovat o investice v USA. Také podtrhne významnou úlohu států jako země nabízející technologie pro Průmysl 4.0.
V této souvislosti se na veletrhu poprvé na mimořádné ploše představí Industrial Internet Consortium (IIC) založené v USA. IIC je organizace s globální činností, jejímž cílem je urychlit zavádění průmyslového internetu věcí.
Konec dubna patří Hannoveru
Hannover Messe 2016 se uskuteční 25. - 29. dubna. Ve skutečnosti se však jedná o celou pětici průmyslových veletrhů na jednom místě: Industrial Automation, Energy, Digital Factory, Industrial Supply a Research & Technology. Čtyřmi hlavními tématy pak budou průmyslová automatizace a IT, energetické a ekologické technologie, inovativní subdodavatelská řešení nebo výzkum a vývoj. Více na www.hannovermesse.de.