Posluchači získají informace o tom, jak tyto poznatky právně regulérním způsobem využít jako systémových nástrojů k definování kvalifikovaného výzkumného či vývojového zadání, ale také jako obrany před konkurencí. Součástí výkladu bude i živá ukázka patentové rešerše dle zadání některého z posluchačů. Řádně a kvalitně provedená patentová rešerše je přitom základem pro vhodně stanovený inovační cíl.
Dalším z témat proto budou moderní možnosti zefektivnění inovační činnosti – v posledních desetiletích jsme totiž mohli pozorovat proměnu inovační činnosti z tradičního intuitivního procesu v proces metodický, navíc silně podporovaný softwarovými nástroji (TRIZ).
Protože i pracovníci technického výzkumu a vývoje jsou konfrontováni s autorskoprávní problematikou, zazní na konferenci také přednáška přední české odbornice na tuto oblast. Posluchače seznámí s novinkami v autorskoprávní problematice, zejména těmi, které přinesly nové komunikační technologie.
Inovace, která se dočká uplatnění, projde v rámci své existence několika fázemi: od inovativního nápadu, přes prvotní realizaci v podobě prototypu až po osvojení praxí a průmyslovou produkci. Tak vzniká potřeba standardizace kdysi nových, namnoze patentově chráněných řešení. Jedna z přednášek konference proto bude věnována cestě od inovace ke standardizaci.
Účastníci konference Průmyslové právo v praxi, pořádané dne 15. 5. 2013 v přednáškovém sále Ústavu teorie informace a automatizace AV ČR, Pod Vodárenskou věží 4, Praha 8 (asi 10 minut od metra Ládví), budou zároveň slosováni o zajímavé ceny – dva výherci například získají poukaz na bezplatnou sofistikovanou patentovou rešerši v PATLIBcentru ARID Hradec Králové, další pak zdarma roční předplatné časopisů FCC Public nebo knihy z produkce nakladatelství.