Jste zde

Nekonvenční zdroje se letos sejdou v Hrotovicích

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, VUT v Brně a Česká elektrotechnická společnost pořádá již 33. ročník mezinárodní konference NEKONVENČNÍ ZDROJE ELEKTRICKÉ ENERGIE (NZEE). Letošní ročník se koná od 21. 5. do 23. 5. 2012. Svou účast potvrdily špičky v oboru nekonvečních zdrojů elektrické energie a to zejména ze Slovenska. Významným tématem bude i letos oblast fotovoltaiky.
Na odbornou akci mezinárodního významu potvrdilo svou účast v současné době 63 účastníků. Ti se mohou těšit na setkání s ostatními odborníky z řad akademických pracovníků, doktorandů, či zástupců veřejné sféry v oblasti energií. Nejen odborná část a přednášky čekají na účastníky konference, ale také zajímavý doprovodný program. „První konferenční den navštívíme starou trasu Dalešického pivovaru, který se nesmazatelně zapsal do povědomí veřejnosti koupací scénou v kádi s krásnou paní Vašáriovou ve slavném filmu Postřižiny. Součástí bude také ochutnávka piva a společenská večeře v prostorách pivovaru. Druhý konferenční den je naplánovaná exkurze v jaderné elektrárně Dukovany. Pro naši konferenci bude zajištěna speciální přednáška o novinkách ve zvýšení bezpečnosti jaderných elektráren v návaznosti na tragédii ve Fukušimě,“ představuje společenská lákadla předseda organizačního výboru, doc. Ing. Petr Bača, Ph.D.
 
33. ročník mezinárodní konference NEKONVENČNÍ ZDROJE ELEKTRICKÉ ENERGIE se uskuteční ve dnech 21. až 23. 5. 2012 | ilustrační foto: www.nzee.cz/
 
Témata a názvy přednášek jsou uveřejněny na stránkách konference www.nzee.cz, kde je rovněž umístěn předběžný program. Témata pokrývají oblast zájmu konference od využití energie slunce, vody, větru až po poměrně velkou sekci elektrochemických systémů, kterým se lidově říká baterky. Navzdory nejrůznějším stop - stavům či snižování podpory státu ve fotovoltaických aplikacích (a nejen v nich) má oblast fotovoltaiky stále silné zastoupení příspěvků a zájmu široké odborné veřejnosti. Je zde ale vidět posun zájmu směrem k možnostem ukládání elektrické energie a monitoringu a řízení energetických toků z obnovitelných zdrojů.
 
Kromě odborníků z praxe i výzkumných organizací v ČR se přihlásilo poměrně velké množství kolegů ze Slovenska. Předpokládá se tak široká diskuze včetně porovnávání přístupů k řešení energetické politiky s ohledem na obnovitelné zdroje obou zemí.
Hodnocení článku: