Jste zde

Openmobility 2013: otevřená řešení v širším kontextu

Jedna z nejvýznamnějších konferencí pro otevřené mobilní platformy a otevřený hardware, Openmobility 2013, se uskuteční již tento víkend, tj. 6. a 7. dubna, na Fakultě Elektrotechniky a informatiky Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Vstup na konferenci je zdarma.
Představí se zde přední experti a vývojáři v oblasti mobilních technologií a otevřeného hardwaru nejen z české a slovenské, ale též mezinárodní komunity. Konference se poprvé detailně zaměří na rychle rostoucí DIY a Maker hnutí.

Akci odstartuje Martin Holec a Jaroslav Řezník přehledem otevřených & mobilních platforem a otevřeného hardwaru. Pokračovat bude Miro Hrončok, spoluzakladatel laboratoře 3D tisku na FIT ČVUT, který představí prototypy svého návrhu a také názorně ukáže, jak modelovat a tisknout různé předměty.

Leon Anavi z Bulharska, vývojář v oblasti mobilních aplikací ze společnosti Opencode System a Qt Ambassador, poskytne aktuální informace o vývoji operačního systému Tizen 2 od Samsungu. Také se bude zabývat výzvami spojenými s vývojem aplikací pro mobilní platformy.

Thomas Perl, vývojář mobilních aplikací z Rakouska, vysvětlí, jak přenést aplikace napsané v jazyce QML pro operační systém MeeGo Harmattan od Nokie do operačního systému SailFish firmy Jolla. Pavel Tišnovský, publikující na portálech root.cz a fedora.cz, bude zase hovořit o procesorech ARM.

Prezentace a přednášky budou probíhat v anglickém, českém nebo slovenském jazyce. Informace o jednotlivých bodech programu naleznete zde, resp. na stránkách http://www.openmobility.eu/ (zdroj). Konferenci již čtvrtým rokem pořádá neziskové občanské sdružení Openmobility, které si za svůj cíl vytýčilo podporu a propagaci otevřených mobilních technologií a Open Source hardware.
 
Hodnocení článku: