Elektromagnetické záření nás obklopuje na každém kroku, ať už jde o sítě mobilních telefonů, Wi-Fi, GPS nebo televizní vysílání. Nedalo by se nějak využít?
Jste zde
Odpadní elektromagnetické záření jako zdroj energie
Redakce HW serveru, 13. Září 2011 - 0:00
Search
Uživatel
Zajímavé akce
/ 11. 03. 2025 /
Svět vestavěných systémů je mnohostranný – od hardwaru a softwaru po služby a nástroje. Embedded world Exhibition&Conference sdružuje jednou...
/ 18. 03. 2025 /
Největší mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky a energetiky v České republice a na Slovensku.
/ 31. 03. 2025 /
Největší evropský průmyslový veletrh se koná v německém Hannoveru.
/ 06. 05. 2025 /
PCIM Expo & Conference, PCIM Insights a PCIM Events vám poskytnou celoroční přístup k nejnovějším trendům a vývoji v oborub výkonové elektroniky.
Oblíbená témata
Cloud
Industry40
internet věcí
KNX
interface
Dokumentace
HW group
PLC
Hobby
wireless
robotika
AI - umělá inteligence
HWPortal-SensDesk
Embedded bezpečnost
Technika budov
LTE
GNSS
Startup
hwobchod
Automotive
Rapid prototyping
ethernet
testovani a mereni
5G
IoT
kvalita vzduchu
Konektory
RFID
rozhraní
Vision
Komentáře
Odpadní??? elektromagnetické záření
Zasadny problem tohoto clanku je v tom, ze toto ziarenie nieje v ziadnom pripade "odpadne". Je vysielane preto, aby ho mohol niekto prijmat. Nerastie len tak na strome. Ak sa rozsiria zariadenia, ktore pouzivaju tuto energiu na svoj pohon, tak logicky bude chybat tam, kde sa s nou pocita.
Priklad: ak mate uroven WiFi signalu na hranici pouzitelnosti a vedla vas pride podobny koumak, ktory bude odoberat VF vykon pre svoje zariadenie, tak vas signal poklesne pod pouzitelnu hranicu.
Ja by som tento napad nazval pravym menom: Chcete kradnut vykon, ktory niekto iny vyziaril (a stalo ho to nemale peniaze za zariadenie aj za energiu)? Ved ten pokles signalu je nutne nahradit zvysenim vysielacieho vykonu. Ak zapocitame este aj mizernu ucinnost podobneho riesenia tak nam vyjde, ze je vyhodnejsie mat v zariadeni baterku, nez zneuzivat to, ze niekto iny potrebuje bezdratovo komunikovat.
Dalo by se elmg záření přirovnat ke světlu?
Předpokládám, že ano. Tak bych zvolil analogii - pokud si někdo dá panel slunečních baterií na svou zahrádku, tak mi to světlo asi chybět nebude. Pokud si ho dá před moje okno, to bude jiná. Tak v tomto případě asi bude záležet na tom, jak a kde to záření bude chytat.