Hlavní cenu za nejlepší studentský design získal Sebestyén Gergely z Maďarska za síťový přístupový systém. Jako nejoriginálnější nápad byl oceněn Magický 3D dálkový vysílač s 3D nano gyroskopem, IR vysílačem a taktovkou Eduarda Pravdy. Celkově nejlepší aplikaci pro bezdrátovou technologii IQRF navrhl a $3 000 USD obdržel Jiří Hodan za vícekanálový IQRF teploměr s napojením na operační systém Android.
Do soutěže, která probíhala od 1. 12. 2011 do 31. 3. 2012, se přihlásilo 145 soutěžících ze 17 zemí světa. Velké zastoupení mezi soutěžícími měla Česká a Slovenská republika, dále pak Británie, Itálie, Indie, Rumunsko, USA či Maďarsko. Přihlásili se však také inženýři z Norska, Kanady, Číny či Indonésie. Do soutěže bylo podáno několik desítek designů, které přinesly mnoho zajímavých nápadů.
Originalita, komplexnost, využitelnost, funkčnost a kvalita zpracování, to byla hlavní kritéria posuzovaná hodnotící komisí, tedy inženýry společnosti MICRORISC, zaměřující se na výzkum, vývoj, export a distribuci nejmodernějších elektronických komponent a modulů, vědecké asociace IARIA a VUT v Brně. Zvlášť byly hodnoceny studentské návrhy, vyhlášena byla také kategorie Originální nápad.
„IQRF Wireless Challenge“ probíhala jako celosvětová soutěž zaměřená na další využití inteligentní bezdrátové technologie IQRF. Záměrem bylo podpořit vznik nových aplikací a praktické využití inovativní technologie IQRF v odvětví bezdrátové komunikace, ale také motivovat mladé nadějné techniky, informatiky a inženýry. Záštitu nad soutěží přijaly Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky a IARIA - International Academy, Research, and Industry Association. Mezi významné partnery patří VUT v Brně, ČVUT v Praze a řada odborných periodik. Další informace naleznete na www.iqrf.org/contest.
Uplynulý půlrok si můžete připomenout společně s námi prostřednictvím následující posloupnosti článků, publikovaných na HW serveru:
18. 11. 2011
1. 12. 2011
23. 1. 2012
7. 2. 2012
23. 2. 2012
10. 4. 2012
Zdroj: Microrisc