Jste zde

NI navyšuje výkon osciloskopu a funkčního generátoru VirtualBench

Pracoviště a testovací systémy techniků jsou neustále zaplňovány novými technologiemi v nejnovějších chytrých zařízeních. VirtualBench dokáže plnohodnotně nahradit pět přístrojů potřebných k charakterizaci návrhů nových produktů či pro validaci sestavených zařízení ve výrobě. Se šířkou pásma osciloskopu 500 MHz a rychlejším generátorem v novém modelu dokáže VirtualBench naplnit potřeby ještě většího množství techniků, kteří ze všech sil usilují o snížení nákladů na potřebné vybavení.

NI představila přístroj VB-8054, což je nový výkonný model platformy VirtualBench. VirtualBench hraje klíčovou roli při snižování nákladů a zmenšování rozměrů testovacích a měřicích systémů, neboť v sobě spojuje pět nejpoužívanějších přístrojů, aniž by to mělo negativní vliv na výkon každého z těchto přístrojů. Spolu s moderním softwarem a jednoduchým rozhraním pro programování přináší VirtualBench novou úroveň efektivity pro techniky, kteří pracují se stolními testovacími přístroji nebo vyvíjejí levné automatické testovací systémy.

Klíčové nové vlastnosti VB-8054

  • Čtyřkanálový osciloskop pro smíšené signály se šířkou pásma 500 MHz, vzorkovací rychlostí 2 GS/s a analyzátorem protokolů (34 digitálních kanálů)
  • Funkční generátor s harmonickým výstupem až 40 MHz, 5 MHz pro obdélníkové signály, rampa/trojúhelník, DC a vlastní režimy

 

Další funkce přístrojů z rodiny VirtualBench

  • Digitální multimetr se skutečnou přesností 5½ digitů a vstupním rozsahem 300 V, tříkanálový programovatelný stejnosměrný zdroj (až 3 A) a osm digitálních I/O linek pro všeobecné použití
  • Intuitivní unifikovaný softwarový pohled na všech 5 přístrojů, vizualizace na větších obrazovkách a rychle přístupné funkce pro ukládání dat a snímků obrazovky
  • Propojení s Windows aplikací prostřednictvím USB, Ethernetu a WiFi a WiFi propojení s aplikací pro Apple iPad
  • Programátorská rozhraní pro automatizaci měření v LabVIEW a C

 

Aplikace VirtualBench nevyžaduje žádnou instalaci a dokáže se spustit automaticky prostřednictvím funkce Windows AutoPlay po připojení přístroje přes USB. VirtualBench obsahuje i takové softwarové funkce, jako jsou fosforové mapy pro souběžné zobrazení několika akvizicí, režim XY pro vykreslování kanálů ve vzájemném vztahu a inteligentní funkci pro handsfree automatické ukládání dat u opakujících se stabilních průběhů. Aby pomohla lépe zachovat hodnotu investice do platformy VirtualBench, dodává společnost NI bezplatně aktualizace softwaru a firmwaru, když jsou přidány nové funkce. Tyto funkce, spolu s přehledným a jednoduchým rozhraním, pomáhají technikům urychlit měření při charakterizaci a validaci. Malé rozměry a nízké náklady přístrojů VirtualBench ve srovnání se sadou samostatných tradičních přístrojů pomáhají snižovat náklady na testování ve výrobě.

Hardwarová rodina VirtualBench se skládá ze třech modelů označovaných podle šířky pásma osciloskopu: 100, 350 a 500 MHz. Prostřednictvím těchto modelů dokáže rodina VirtualBench sloužit v širokém spektru aplikací s různou cenou v akademickém prostředí, na pracovištích pro charakterizaci a odlaďování hardwaru a v automatických testovacích systémech.

Více informací o platformě VirtualBench naleznete na stránkách www.ni.com/virtualbench/what-is/.

Hodnocení článku: