Ačkoliv by jednoho možná hned napadla více než dvacítka výborných aplikací v praxi, Sony hned na úvod svého prohlášení sděluje, že primárním důvodem existencetohoto zařízení je sloužit jako podpora tzv. očního lifeloggingu. To je stručně řečeno videozáznam pohybů lidských očí, jejich změn velikosti, barevných odstínů atd. Samozřejmě se přímo nabízí využít podobného vynálezu ke sledování očních problémů a nemocí.
Sony dále upřesnila, že se nejedná o full-scale tracker, ale vlastně obyčejnou mini-kameru, jen zkrátka šikovně umístěnou na brýle. Celý komplet obsahuje dvojici infralamp a 4 fotorecievery. To vše ještě doplněno videokamerou schopnou zpracovat a uložit pořízený infrasignál jakoby ve viditelném spektru.
Vše funguje zhruba nějak takto: infračervené světlo je zamířeno na oční bulvu, následně fotorecievery detekují odražené světlo a určí z různých poměrů odrazů světla polohu černé části oka. Takto se dá poměrně přesně změřit, jak moc se oko pohnulo, i kterým směrem. Pokud se poté data o pohybu spárují s aktuální situací okolo, je možno třeba říci, kdy a kam se subjekt podíval, zda se mu dotyčná osoba opačného pohlaví líbí apod.
Tvůrci se nechali slyšet, že prý plánují přidat časem k zařízení i GPSku a také vše naprosto kompletně vestavět do běžných brýlí. Zatím je prý největším zádrhelem zabraňujícím komercializaci nápadu napájení kamery. Bezdrátový přenos do PC dnes již zvládne kdeco, ale to mobilní napájení... S tím ještě dlouho patrně nebudeme spokojeni.