Při použití dochází k bezkontaktnímu sejmutí tohoto obrazce v dlani člověka a ověření jeho identity. Metoda je bezpečnější, hůře oklamatelná a snadněji použitelná než tradiční metody autentizace, jako například čipové karty s kódem PIN. Technologie Fujitsu byla představena na veletrhu CeBIT v německém Hannoveru.
Zneužívání elektronických autentizačních technologií, např. čipových karet zabezpečených kódem PIN, představuje velký problém pro banky i státní orgány po celém světě. Díky nové technologii, která umí načíst jedinečný obrazec krevního řečiště s odkysličenou krví v dlani ruky jednotlivce, je však nyní možné prověřovat uživatele během několika sekund, a to pouhým přidržením ruky nad snímačem.
Fujitsu již jedná s organizacemi, které zvažují zavedení technologie PalmSecure v odvětvích jako je letectví – kde by mohla sloužit jako náhrada palubních vstupenek – v zábavním průmyslu či maloobchodě.
Zaplatíte natažením ruky
PalmSecure umožňuje lidem vrátit se do časů, kdy pouhé podání ruky stvrzovalo závazek. Už nebude potřeba žádná kreditní karta ani klíč, žádný PIN k zapamatování, žádné otisky prstů ani komplikované a nákladné snímání duhovky. Identita osoby se prokáže pouhým přejetím ruky nad snímačem.
V prosinci 2012 provedla bankovní skupina UniCredit první ze série testů typu „proof-of-concept“ svého platebního systému Papillon, který je založen právě na technologii PalmSecure. Společnost Fujitsu dodala snímač, který zachycuje údaje o jedinečném obrazu krevního řečiště v dlani plátce, spolu s kitem, umožňujícím vyvíjet vlastní aplikace. UniCredit plánuje zavádět systém postupně, především jako mechanismus pro mobilní platby a jako doplněk dalších metod.
Posviťte si na žíly
PalmSecure snímá jedinečný obraz krevního řečiště v dlani člověka. Vzhledem k tomu, že se žíly nacházejí uvnitř těla a jsou v každém z nás jinak rozložené, měly by být pokusy o podvržení identity prakticky nemožné. Neinvazivní a bezkontaktní čtecí zařízení tak nabízí vysokou přesnost při ověřování společně s mimořádně nízkou chybovostí. Bezdotykový snímač kromě toho pomáhá předcházet šíření choroboplodných zárodků a nemocí, které se rukama většinou přenášejí.
V interním výzkumu společnosti Fujitsu byla dosažena míra chybného přijetí (FAR – False Acceptance Rate) nižší než 0,00008 % a míra chybného odmítnutí (FRR – False Reject Rate) pouze 0,01 %. Míra chybného přijetí je pravděpodobnost, že bude chybně pozitivně ověřen někdo jiný než skutečná osoba. Míra chybného odmítnutí je zase pravděpodobnost, že skutečná osoba pozitivně ověřena nebude.
Jednotka Palm Vein Unit vyzařuje paprsky o vlnové délce blízké infračervenému záření, které jsou absorbovány odkysličeným hemoglobinem v krvi, proudícím žilami v dlani uživatele. Tento obraz snímá chráněný algoritmus, který ho převádí na digitalizovanou biometrickou šablonu a tu pak porovnává s databází již registrovaných. Pokud je nalezena shoda, je identita ověřena.
Zdroj: Fujitsu