Nová gateway se řadí mezi multifunkční zařízení pro IoT, po kterých sáhnou ti dodavatelé aplikací, jejichž zařízení aspirují na celosvětový prodej nebo nasazení u zákazníků s velkým geografickým pokrytím. Tam se uplatní připojení do vice různých sítí pro sběr dat, kdy v jednom region může zařízení běžet na LTE a jinde například na LoRA. Podobnou strategii razí i firmy Semtech, Imec nebo Blue Creation u svých čipů a bran s více bezdrátovými standardy.
Pro rádiové sítě může mít brána až 8 antén. Jednotlivé RF moduly se připojí přes 3 sloty PCI Expres nebo 6 USB slotů. Výrobce tak vyřešil dvě věci. Propojení několika rozhraní pro bezdrátovou komunikaci se stávajícím COM (computer on module) Qseven, který tvoří jádro brány umožňuje podle potřeb volit různé typy procesorů podle výrobce i podle potřebného výkonu.. Tato konfigurace je výhodná i proto, že se nespoléhá na miniaturní integrované antény, ale celou RF část umožní přizpůsobit konkrétním potřebám, včetně volby umístění a zisku antén. Pouzdro o rozměrech cca 200x230x40mm má krytí IP53.
Congatec předpokládá, že brána najde uplatnění jak v klasických aplikacích pro sběr dat ze zařízení do Cloud aplikací, tak i u služeb, kde se předpokládá okamžitá zpětná vazba, tedy v chytrých domech, vozidlech nebo zamědělství. Konkurenční výhodou modulu je i široká softwarová podpora, řídící počítač brány používá i nejmodernější procesory Intel Atom a může běžet pod různými operačními systémy včetně Windows 10.