Deska Mercury+ XU1, kterou představila švýcarská Enclustra, využívá multiprocesorový system-on-chip Xilinx Zynq Ultrascale+. Ten ukrývá šest jader ARM, GPU Mali 400MP2, 4GB SDRAM, samozřejmě v rychlém provedení DDR4, 16 GB eMMC Flash , řadu standardních rozhraní, 294 vstupů a výstupů a FPGA s 747 tisíci logickými elementy. To vše na desce o velikosti kreditní karty, přesněji 74x54 mm. Deska pracuje s napájením 5-15V a je určena pro průmyslové teploty, tedy -40 – 85°C,
Samotný hardware ale není zárukou snadného vývoje. Enclustra přidává desky Mercury+ PE1-300 a Mercury+ PE1-400, které umožňují rozšíření o karty dalších výrobců s A/D převodníky, jednotkami pro řízení motorů nebo například RF převodníky. Celý ekosystém pak zahrnuje řadu knihoven, schémat nebo 3D-model. Vývojové prostředí Enclustra Build Environment automaticky obstarává řadu kroků kompilace a uploadu software. Pro spuštění programu stačí pár kliknutí. Konfigurace hardware se vybere z grafického menu a systém sám nakonfiguruje Bitstream, First Stage Boot Loader (FSBL) a zdrojové kódy včetně U-Boot a Linuxu.
Konfigurace výkonných procesorů a hradlových polí FPGA má řadu aplikací. Neobejde se bez ní moderní měřící technika, kde lze emulovat speciální A/D a D/A převodníky a data multiplexovat prakticky bez jakýchkoli omezení. Řídící procesory pak obstarávají aplikace, které si data vybírají a zajišťují vlastní měření.
16 multi-gigabitových transceiverů (MGT) s rychlostí až 12.5 Gbps je předurčeno pro zpracování dat ze senzorů měřících aparatur nebo pro zpracování audio a videsignálů. Společně s FPGA poli mohou tyto převodníky nabídnout garantovanou dobu zpracování signálu.
Enclustra počítá také s další zajímavou alternativou. MSoC Xilinx Zynq Ultrascale+ může být nahrazen jiným, kde se místo šesti jader ARM využívá další pole FPGA.