Vysoká účinnost je rovna nízké ztrátě energie. Pro vývoj to má ale take další výhody, protože ztrátová energie se musí odvést a pomocí chlazení rozptýlit. Zatímco aktivní chlazení spotřebovává místo a další energii, pasivní chlazení, které je nejčastěji využíváno v miniaturizovaných napájecích zdrojů spotřebovává zejména prostor. Chladící prvek, vzduchová mezera, návrh krytí, výběr teplotně odolného materiálu pro krytí, to všemá za následek, že napájecí blok, například adaptér nemůže být menší.
Nové výkonové polovodiče LMG3622, LMG3624 a LMG3626, kombinující GaN a FET s integrovanými gate drivery a mají velmi přesné integrované měření proudu. To umožňuje dosáhnout maximální účinnosti i bez externího shunt rezistoru a bez souvisejících ztrát na něm. Ztráty omezuje také rychlé spínání, které omezuje přehřívání. Celkově lze dosáhnout účinnosti 94% u aplikací <75-W AC/DC a 95% u výkonů nad 75W. Velmi dobré výsledky nabízí prostorové srovnání. U typického 67W adaptéru se uspoří polovina místa ve srovnání s typickým uspořádáním polovodičových prvků.
Nejširší aplikační pole nabízí spotřební elektronika v podobě nabíječek mobilních zařízení a adaptérů pro připojení smart zařízení nebo televizorů. Možnosti dalších aplikací se odvíjejí i od toho, že tyto prvky podporují řadu technologií AC/DC konverze včetně kvazi rezonančního flybacku, asymetrických half-bridge zapojení, ACF nebo totem-pole PFC. Více informací k těmto toppologiím nabídne článek TI “The benefits of low-power GaN in common AC/DC power topologies.”