Mikrokontrolér SAM L10 má nejnižší spotřebu energie v své třídě a uživatelům umožňuje vyvíjet zabezpečené aplikace bez omezení baterie u méně energeticky účinných mikrokontrolérů. Díky mimořádně nízké spotřebě energie se hodí pro řadu aplikací internetu věcí v oblastech, jako je nositelná elektronika, herní ovladače, energy harvesting (sběr energie), chytrá pera a nízkoenergetické průmyslové senzorové uzly. SAM L11 má navíc integrované zabezpečení hardwaru, které mohou uživatelé využít k zvýšenému zabezpečení u aplikací, jako jsou uzly internetu věcí, vzdálené klávesnice, autentizační systémy pro chytrá města a automatizaci domů, průmyslová automatizace a lékařské přístroje.
S rostoucím počtem koncových bodů internetu věcí a následně zvýšenou frekvencí útoků návrháři hledají mikrokontroléry, které mohou snížit spotřebu energie a zároveň zajistí vysoké zabezpečení. Mikrokontroléry řady SAM L10 a SAM L11 představují inovativní řešení těchto výzev. Zaručují nejnižší spotřebu energie ve své třídě a integrují řadu periferních zařízení včetně zabezpečovacích prvků. To uživatelům umožňuje vyvíjet zabezpečené aplikace bez omezení daných napájením bateriemi, na rozdíl od mikrokontrolérů s vyššími nároky na energii.
Nové mikrokontroléry pracují na frekvenci 32 MHz s konfigurací paměti Flash až 64 KB a SRAM až 16 KB. Kromě mimořádně nízké spotřeby energie disponují také vylepšeným kontrolérem PTC (Peripheral Touch Controller) a pokročilými analogovými funkcemi. Obě zařízení jsou dostupná v pouzdrech s 24 nebo 32 vývody.
Kromě toho, že se jedná o mikrokontroléry s nejnižší spotřebou energie ve své třídě na trhu, s certifikací ULPMark 405 společnosti EEMBC, mikrokontroléry SAM L10 a SAM L11 jsou vytvořeny pomocí technologie picoPower a nabízí flexibilní režimy šetřící energii. Jsou podporovány výkonnými debugovacími nástroji a nástroji pro vizualizaci dat, a mohou tak monitorovat a analyzovat spotřebu energie v reálném čase, což napomáhá vývojářům využít tyto funkce k rychlé optimalizaci návrhů systému za účelem snížení spotřeby energie a značným prodloužením životnosti baterie.
Vývojáři zařízení, fitness náramků, klik dveří automobilů, klávesnic a dálkových ovladačů budou těžit z vylepšeného kontroléru PTC (Peripheral Touch Controller), který poskytuje nejvyšší odolnost vůči vodě a ochranu před rušením ve své třídě. Vynikající kapacitní dotykové rozhraní lze snadno integrovat do aplikací uživatelů. Toto rozhraní je čtyřikrát rychlejší než předešlé verze kontrolérů PTC a poskytuje vysoce responsivní a přesné snímání doteku. Je podporován Modulární Knihovnou QTouch Configurator a QTouch, díky kterým lze snadno přidat elegantní dotyková rozhraní do aplikací designerů.
Zabezpečení na čipové úrovni v mikrokontrolérech SAM L11 je založeno na technologii ARM TrustZone, která umožňuje ochranu před fyzickými i vzdálenými útoky, a na soustavě komplexního zabezpečení, které zjednodušuje implementaci zabezpečení. Mikrokontrolér SAM L11 jako řídicí jednotka v uzlech internetu věcí těmto uzlům poskytuje vysokou odolnost vůči softwarovým útokům, zvyšuje spolehlivost a zabraňuje odstávkám důležitých funkcí uzlů. Ochrana proti neoprávněným zásahům na úrovni čipu pomáhá zabránit klonování a krádežím duševního vlastnictví.
Oba mikrokontroléry jsou dostupné jako vývojové sady: SAM L10 a SAM L11 Xplained Pro Evaluation Kits. Sady mají vysokou úroveň ochrany a nízkoenergetická a dotyková dema k urychlení vývoje, čímž zákazníkům pomáhají rychleji dostat své návrhy na trh.
Zkušební sady Microchip SAM L10 a SAM L11 a související mikrokontroléry dodávají společnosti Farnell element14 v Evropě, Newark element14 v Severní Americe a element14 v Asii a Oceánii.
http://www.microchip.com/promo/sam-l10-and-l11-microcontroller-family