Jste zde

Budič světel AS3661: chytře znamená bez procesoru

Rodina nízkopříkonových „smartlight driverů“ od ams, provozovaných nezávisle na procesoru, se rozrostla o další budič LED, AS3661.
Ve společnosti ams představili nový budič LED, povýšený na úroveň „smart“, schopný řídit až devět LED se kterými v mobilních zařízeních vytváří sofistikované světelné efekty – nezávisle na energeticky náročnějších baseband procesorech. Struktura
 
AS3661,
  • Smartlight LED Driver IC,
 
tak nalézá své pole působnosti např. v rámci 3G a LTE modemů, USB pamětí, herních ovladačů nebo též sluchátkových sad, kdy světelná indikace – za cenu nezbytně nutného množství energie – rozšíří žádané možnosti uživatelského rozhraní.
 
 
AS3661 umožňuje jednoduché řízení veškerých světelných vzorů, založené na příkazech – tři nezávislé výkonné jednotky, tři nezávisle programovatelné banky LED. V praxi to pak bude znamenat seskupení budičů v závislosti na požadované funkci. První banku driverů tak lze kupříkladu přiřadit podsvícení klávesnice, druhou vhodně zvoleným „veselým“ světlům a konečně třetí pak třeba pro LED, oznamující konkrétní události.
 
AS3661 nabídne celkem devět kanálů LED s možností zatížení každého z nich proudem o velikosti až 25 mA. Vyhrazené 12bitové PWM pro každý kanál pak znamená naprosto plynulé barevné přechody včetně možnosti lineárního, logaritmického či poměrového prolnutí (Fading).
 
 

Další „sourozenci“

AS3665

  • vyšší verze AS3661 s možností buzení devíti LED a režimem audio synchronizace, ve kterém jas i barvu ovládají audio vstupy

AS3668

  • jednoduchý, čtyřkanálový RGBW smart driver
Instrukce pro jednotky vykonávající program budou uloženy ve vyhrazené paměti. Celková kapacita program memory činí 96 instrukcí, přičemž uživatel smí dle konkrétních požadavků alokovat paměť o velikosti 1,5 kbitů. Vše nezbytné se odehrává prostřednictvím řídicího rozhraní, kompatibilního s I2C. Nechybí zde ani flexibilní řídicí pin GPO (General Purpose Output). Vývod INT zase může informovat centrální procesor v případě ukončení světelné sekvence. V případě zájmu o synchronizaci mezi větším počtem jednotek upotřebíme připravené vstupní rozhraní (Trigger).
 
Z hlediska optimalizace bateriového provozu se vývojáři nabízí rozmanité nástroje. Každý kanál pracuje s úbytkem napětí méně než 50 mV při odběru 10 mA a napájení z nábojové pumpy s automatickým přepínáním mezi režimem 1:1 a 1:1,5. Úsporný mód power save se kromě toho automaticky aktivuje v případě nečinných výstupů LED, což v praxi znamená nízkou spotřebu v režimu idle – typicky 10 μA.
 
AS3661 dostaneme ve 25vývodovém provedení pouzdra typu WL-CSP o rozměrech 2,285 mm x 2,285 mm. Vyžadováno je pouze několik vnějších součástek. Při odběru 1 000 ks zaplatíme za jeden obvod $1.15.
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: