Jste zde

Ethernetový řadič s hardwarovým šifrováním

13_perex.jpg

Microchip představuje dva čipy s MAC, PHY, hardwarovým zabezpečením a předprogramovanou MAC adresou pro jednoduché Ethernetové rozhraní. Nechybí ani vývojový modul pro Explorer 16 nebo PIC18 Explorer board.

Ethernetové řadiče Microchipu pro přenosové rychlosti 10/100 Mbps vyhovují požadavkům IEEE 802.3. Jedná se o dva čipy ENC424J600 / 624J600, Stand-Alone 10/100 Ethernet Controller with SPI or Parallel Interface. Obvody v sobě spojují 10/100Base-TX physical interface (fyzické rozhraní PHY) a Media Access Controller (MAC) spolu s hardwarovým zabezpečením (Security Engine). Prostřednictvím standardního průmyslového rozhraní SPI (Serial Peripheral Interface) nebo přizpůsobitelného paralelního rozhraní mohou jednoduše spolupracovat s jakýmkoli mikrokontrolérem řady PIC. Každá součástka byla již během výroby vybavena jedinečnou MAC adresou a také 24 Kbyte SRAM pro ukládání dat nebo buffering. Vývojáři tak mohou jednoduše a s minimálními nároky na zastavěnou plochu vyvíjet rychlé embedded aplikace s možností zabezpečené síťové (místní i globální) komunikace.

Celá řada embedded zařízení vyžaduje přídavné zabezpečení, které zajistí přístup k dálkovému monitorování a následnému síťovému řízení jen pro vybrané uživatele. Řadiče ENC624J600 jsou proto vybaveny hardwarovým kryptografickým zabezpečením, využívajícím algoritmy RSA, Diffie-Hellman, MD5 a SHA-1 při podpoře protokolů SSL / TLS, SSH nebo také různých VPN.

Podpora sériového SPI nebo také flexibilního paralelního rozhraní nabízí maximální přizpůsobitelnost při hledání rovnováhy mezi cenou a výkonem. V případě rozhraní SPI budeme pro spojení s mikrokontrolérem potřebovat pouze čtyři piny.

Základní vlastnosti a srovnání obou řadičů

Microchip dále nabízí TCP/IP stack, který lze zdarma využít ve spojení s 8, 16 nebo 32bitovými mikrokontroléry PIC, příp. také digitálními signálovými kontroléry dsPIC®. Stack přitom zahrnuje šifrování Secure Sockets Layer (SSL) a TCP/IP Configuration Wizard, zjednodušující konfiguraci jednotlivých projektů.

Společný blokový diagram

Pokud vlastníte vývojový board Explorer 16, určený pro práci s 16 a také 32bitovými PICy, příp. PIC18 Explorer board, určený pro 8bitovou architekturu PIC18, můžete jej v této souvislosti dále rozšířit o Fast 100 Mbps Ethernet PICtail™ Plus daughter board (part # AC164132, cena $49.99), vybavený čipem ENC624J600 a také potřebným konektorem RJ-45.

 

Dostupnost a cena:

Oba řadiče jsou při odběru 10 000 ks dostupné za cenu již od $2.49. 44pinová varianta ENC424J600 přitom zahrnuje pouzdra QFN a TQFP, 64pinové provedení ENC624J600 pak jen TQFP.

 

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: