Řadiče ARM9 značky TOSHIBA
K magnetům stánku společnosti GLYN bude letos určitě patřit nový mikrořadič TOSHIBA TMPA910CRAXBG bez paměti ROM vybavený jádrem ARM9 a grafickým procesorem resp. grafickým a procesorovým čipem.
Tento řadič je vybaven speciálně vyvinutým jádrem ARM926EJ-S určeným pro velmi výkonné aplikace využívající pokrokové zobrazovací technologie jako je TFT či OLED. Grafický řadič je podporován výkonným LCD akcelerátorem grafických operací (LCDDA). Grafický akcelerátor LCDDA pracuje nezávisle na jádru i řadiči LCD a obohacuje přístroj o nové funkce, které lze rozdělit do tří kategorií: úprava měřítka, otáčení obrazu a mixování obrazového materiálu. Dalšími z aplikačního hlediska důležitými znaky jsou mimo jiné rozhraní dotykového monitoru (TSI), vysokorychlostní a maximálně rychlostní výstupy USB 2.0 a rozhraní snímače obrazu CMOS (CMSI).
Vstup do světa produktové rodiny Toshiba ARM9 uživateli usnadní speciální vývojářský balíček společnosti GLYN, který obsahuje veškerou techniku potřebnou k implementaci zobrazovacích aplikací. Jedná se o svého druhu nejlevnější podpůrnou sadu na trhu. Zahrnuje kompletní technické vybavení pro implementaci aplikací displejového typu včetně softwaru pro nezbytná uživatelsky definovaná rozhraní.
Displeje AM OLED
Na stánku společnosti GLYN se můžete také přesvědčit o brilantnosti barev v podání displejů OLED s aktivní maticí z produkce firmy CMEL (Chi Mei EL Corporation). K vidění je kompletní produktové portfolio displejů o velikosti od 2,0“ do 7,6“ vystavených v expoziční „zahradě OLED“ (viz obr. 2: Zahrada OLED).
Displeje OLED nepotřebují, na rozdíl od monitorů typu LCD, žádné podsvícení, jsou tedy kontrastnější. Kromě vyššího kontrastu se vyznačují rovněž širokým úhlem pozorování (~170°), vysokým kontrastním poměrem (až 10 000:1) a excelentní reakční dobou. Díky speciálně vyvinutému energeticky úspornému grafickému uživatelskému rozhraní, malé hmotnosti v kombinaci s minimálními rozměry („tenkost“ 2 mm) a použitelnosti v širokém teplotním pásmu (od max. -40° do max. +85°C) představují ideální řešení pro průmyslové aplikace typu „hand held“.
.
Displeje s podsvětlovacími LED
Na příkladu displejů TFT značky Toshiba a EDT s pozadím vysvětleným pomocí LED se návštěvníci veletrhu budou moci přesvědčit, že se u většiny aplikací v současnosti již obejdou bez zářivek CCFL a tedy bez invertoru. Pro LED hovoří nejen fakt, že se snadněji tlumí, nýbrž i skutečnost, že jejich specifikace je co do životnosti a jasu již srovnatelná s parametry konvenčních zářivek CCFL. Z displejových aplikací lze tak konečně vypudit ekologicky závadnou rtuť.
Panely TFT s osvětlovacími LED jsou k dostání ve velikostech 1,8” až 10,4” a většina z nich je použitelná v teplotním rozsahu od -20°C do 70°C, což z nich činí ideální doplňky zejména pro průmyslové aplikace. Všechny displeje TFT počínaje úhlopříčkou o délce 3.5" dodává firma GLYN s přimontovaným analogovým odporovým dotykovým panelem.
Více uvidíte na AMPERu stánek 5B12 v hale 5
GLYN Czech Republic
Evropská 116/655
CZ-160 00 Praha 6
Czech Republic
Email: sales@glyn.cz
Web: www.glyn.cz
Technical Sales
Phone : +420 220 912 393
Mobile: +420 737 153 991
Sales
Phone: +420 220 972 434
Fax: +420 233 311 055