Jste zde

45. MSV v Brně - S kým se potkáte

Jubilejní 45.ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu proběhne spolu s druhým ročníkem

mezinárodního veletrhu Transport a Logistika 15. ? 19. 9. 2003 v Brně. Vzhledem k našemu blížícímu se vstupu do EU,

budou jeho výsledky z hlediska průmyslu o to významnější.

MSV nabídne produkty a služby dvou a půl tisíce vystavovatelů, oborové trendy a nové technologie. Samozřejmě nebudou chybět ani aktuální informace ze světa průmyslu a obchodu.

Zvýrazněným oborem ročníku byla vyhlášena energetika a silnoproudá elektrotechnika. V centru pozornosti se tak ocitá hned z několika důvodů: očekávaná privatizace ČEZ, postupná liberalizace trhu a příprava nové, dlouhodobější koncepce energetické politiky.

Zastoupeny budou dále významné značky z oblasti elektroniky a automatizace (AutoCont Control Systems, Blumenbecker Prag…), měření a regulace (AHLBORN, KEYENCE, ELSACO Kolín….) či průmyslového vážení (BIZERBA Váhy a systémy Praha, SCHENCK Praha) a optických přístrojů (Carl Zeiss, OLYMPUS C&S….).

K účasti je letos přihlášeno šest z osmi regionálních distributorů elektřiny a nebudou chybět ani společnosti ČEZ a E.ON. Prezentovat se budou samozřejmě i dodavatelé strojů a technologií. Za všechny jmenujme alespoň Alstom, Siemens, ČKD Nové Energo, ČKD Praha Holding, ČKD Praha DIZ, Škodaexport nebo Cegelec.

Transport a Logistika

Vyšší nároky obchodních partnerů i odběratelů v nejvyspělejších evropských zemích povedou k růstu investic nejen do moderních výrobních technologií, ale také do kvalitnějšího dopravního a logistického zázemí. Podniky, které chtějí být mezinárodně úspěšné, chápou, že logistika jako jeden z klíčových strategických nástrojů ke zvýšení konkurenceschopnosti bude hrát při adaptaci na evropské tržní podmínky významnou roli.

Bienální veletrh Transport a Logistika je vzhledem k očekávané zvýšené poptávce jedinečnou příležitosti představit logistické produkty a služby stotisícové odborné klientele z různých průmyslových oborů. Letošního druhého ročníku se proto účastní i řada nových vystavovatelů. Nabídku služeb pro vodní dopravu rozšíří prezentace společností Přístav Rotterdam a Slovenská plavba a přístavy, z oblasti železnice si zaslouží pozornost přihláška úspěšného provozovatele soukromé železniční dopravy Jindřichohradeckých místních drah. Poprvé se zúčastní také slovinská firma GIZ TLG – Transport logistični grazd, společností DESPA OK Chlumec nad Cidlinou, FlexLink Systems Praha, SWISSGREEN Brno, DENIOS Strakonice, NOVUM Praha, PRIMEX Brno, SKD Trade Praha, Vondra a Vondra Damníkov, World Courier Praha aj. Další logistické firmy se letošního ročníku zúčastní jako spoluvystavovatelé Svazu spedice a logistiky ČR, který zastřešuje více než 200 členských subjektů a pronajal si jednu z největších expozic.

MSV a EU

Velká pozornost bude věnována také vstupu do Evropské Unie. MSV by se měl stát „portálem informací“, které firmy potřebují znát před vstupem do EU. Dalším velkým tématickým okruhem budou konkurenční změny. Konkurenceschopnost bude po našem vstupu do EU klíčová.

Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně je totiž posledním, který se sejde mimo Evropskou unii. Tato historická výjimečnost se výrazně projevuje na jeho doprovodném programu. Organizátoři veletrhu chtějí dát všem účastníkům a návštěvníkům maximální prostor dozvědět se co nejvíce o dopadech nadcházejícího členství ČR v EU na podnikatelskou sféru.

Mimořádnou příležitostí k osobní konzultaci klíčových podnikatelských témat tak bude Evropské konzultační centrum. Přední domácí konzultantské společnosti a sdružení v něm zdarma nabídnou možnost půlhodinových konzultací všem zájemcům o problematiku EU. Povinnosti firem v ochraně životního prostředí, či ochraně spotřebitele, stejně jako čerpání peněz z fondů EU, daňové a celní povinnosti při obchodu uvnitř i mimo EU a mnoho dalších tématických okruhů bude možné individuálně prodiskutovat se zkušenými konzultanty. Přímo na Výstavišti a po celou dobu konání MSV bude Evropské konzultační centrum otevřeno dotazům a problémům českých podnikatelů. Konzultace budou poskytovat odborníci z firem CIVOP, České sdružení spotřebitelů, DHV CR, Direkta Group, European Consulting Institute, Eurovision, HZ Praha.

Doprovodný program

Součástí veletrhu bude opět bohatý doprovodný program. Ve spolupráci s mnoha institucemi je připraveno více než čtyřicet odborných konferencí a seminářů. Jako vždy budou exponáty bojovat o prestižní Zlaté medaile. Novinkou je však spojení soutěže s projektem Česká hlava. Tyto ceny, které by se měly stát tuzemskou obdobou Nobelových cen, jsou každoročně udělovány osobnostem v osmi základních kategoriích.

Další informace o 45. mezinárodním strojírenském veletrhu a 2. mezinárodním veletrhu dopravy a logistiky Transport a Logistika 2003 naleznete na http://www.bvv.cz/msv .

Oldřich Mrázek
mrazek@ HW.cz

DOWNLOAD & Odkazy

Hodnocení článku: