Modul GNSS Teseo-VIC3DA obsahuje integrovaný obvod Automotive Teseo III GNSS společnosti ST a 6 osou inerciální měřicí jednotku MEMS se softwarem pro dead reckoning, který je zaručuje spolehlivý provoz i bez signálu z družic. Tato vlastnost je vhodná zejména pro automobilový průmysl.
Mowi je referenční návrh s otevřeným zdrojovým kódem pro vysoce přesný modul GNSS Mosaic. Nabízí komunikaci Wi-Fi a Bluetooth a přesnost v řádu centimetrů, vhodnou i pro vývoj autonomních robotů.
Díky vícekanálovému a vícesystémovému přijímači GNSS zjistí vaši polohu i při ztrátě signálu. Modul Quectel LC79D podporuje pásma L1 a L5 pro satelity GPS, Galileo a QZSS, pásmo L1 pro satelity GLONASS a BeiDou, jakož i pásmo L5 pro satelit IRNSS.
Nový snímač MEMS SMI230 od společnosti Bosch zajišťuje nepřetržitou navigaci vozidla a daleko přesněji a spolehlivěji zachycuje pohyby vozidla. Pokud dojde ke ztrátě navigačního signálu, SMI230 zajistí, aby auto neztratilo naplánovanou trasu.
Modul mosaic-X5 pro určování polohy využívá řadu algoritmů, které zvyšují přesnost, spolehlivost a zároveň bezpečnost. Kompaktní rozměry spolu s nízkou spotřebou otevírají řadu aplikačních možností v bateriových aplikacích, včetně autonomních letounů nebo dronů.
ME910G1 je nový modul od společnosti Telit, který doplňuje produktovou řadu xE910. Jedná se o výkonný modul LTE-M a NB-IoT. Optimalizovaná spotřeba energie a zvýšená kvalita pokrytí jsou klíčovými vlastnostmi, které se uplatní při návrhu náročných IoT aplikací.
Při velikosti pouhých 10 x 16 x 1 mm je nRF9160 SiP vhodný pro kompaktní spotřebitelské a zdravotnické přístroje. Integruje vše, co mobilní připojení a moderní aplikace může potřebovat. Vyžaduje pouze externí baterii, SIM kartu a anténu. Má více bezpečnostních funkcí než jakýkoli jiný mobilní modul IoT, který je k dnešnímu dni určen pro aplikace LTE-M i NB-IoT.
Aktualizováno: Odborníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT varují před potenciální chybou některých GPS přijímačů. Projevit se může již 6. dubna 2019. Výsledky simulací prokázaly, že řada produktů není na změnu připravena.
Lokalizovat dané zařízení kdekoli na Zemi pouze pomocí globálního navigačního družicovýho systému (GNSS) sebou nese několik problémů. Tyto problémy lze překonat použitím inerciálního měření (IMU), které doplňují GNSS.
„Supersoučástka“, popsaná v 1. dílu, se skládá z procesoru G20, paměti SDRAM a Flash, obvodu FPGA, rozhraní Ethernet a USB a dutinkových konektorů, na DPS velikosti vizitky s oboustrannou montáží. V tomto základním stavu sice může fungovat, připojená a napájená pro USB, ale pro připojení k reálnému světu je potřeba ještě základní deska.