Jste zde

Absolventi a přátelé ČVUT navštíví jaderný reaktor

Spolek absolventů a přátel ČVUT připravil další atraktivní téma setkání nejen pro stávající členy. Atraktivní exkurzí chce přilákat i další členy. 
 
Tématické setkání Atomová energie na ČVUT se uskuteční 20. 5. 2015, 16:30 - 18:30, Katedra jaderných reaktorů ČVUT v Praze, V Holešovičkách 2, Praha 8 - Troja. Pozor, akce je přístupná pouze pro registrované členy Spolku absolventů a přátel ČVUT - podrobnosti o členství naleznete ZDE.
 
Setkání umožní navštívit dvě unikátní pracoviště v ČR, které se nacházejí v laboratořích ČVUT v Praze.
 
 

Jaderný reaktor VRABEC

 
Jedná se o unikátní zařízení v celém rezortu školství. Výuky na reaktoru se kromě kmenových posluchačů Katedry jaderných reaktorů v různé míře účastní i studenti zhruba 12 různých fakult v ČR a stále rostoucího počtu středních škol (http://www.reaktorvr1.eu/). V průběhu exkurze je připraven výklad o funkci a využití reaktoru, jaderné bezpečnosti i ukázka provozu. Návštěvníci tak mají možnost se při nich seznámit se všemi důležitými aspekty využívání jaderné energie.
 
 
 

Elektrostatický urychlovač iontů Van de Graaf

 
V areálu těžkých laboratoří v Troji provozuje Ústav teoretické a experimentální fyziky elektrostatický urychlovač iontů Van de Graaf HV2500 s maximální energií protonů 2,5 MeV. Na urychlovači lze provádět fyzikální experimenty základního výzkumu – v současné době se měří interakce polarizovaných neutronů na polarizovaných terčích, dále jaderné reakce pro astrofyzikální výzkum.
 
Program:
16:30 - sraz v učebně v 1. patře, rozdělení do skupin
17:00 - exkurze na uvedená pracoviště (bezpečnostní pokyny)
17:30 - střídání skupin
18:00 - diskuse, dotazy, občerstvení
18:30 - zakončení
 
Kapacita omezena.
 
 
Jak se stát členem spolku? Více informací ZDE.
 
 
Hodnocení článku: