Jste zde

Aktuálně z příprav MSV 2004

Ve dnech 20. ? 24. září 2004 se brněnské výstaviště stane dějištěm 46. mezinárodního strojírenského

veletrhu MSV a 4. mezinárodního veletrhu obráběcích a tvářecích strojů IMT. Přestože jde o tradiční projekty, i

tentokrát si pořadatelé pro vystavovatele a návštěvníky připravili několik překvapení.

Projekt Eurofórum

Problematika rozšíření Evropské unie stále zůstává ekonomickým tématem číslo jedna, a proto i letos je pro vystavovatele připraven projekt Eurofórum 2004. Firmám, které se stále potýkají s legislativou či mají jiné trable nabízíme informačně - poradenské centrum s permanentním programem seminářů, diskuzí a bezplatných konzultací. Všem účastníkům bude po celou dobu konání veletrhu k dispozici v pavilonu M, který se nachází v sousedství pavilonu F v blízkosti hlavní „třídy“ spojující pavilony E a Z (bývalý pavilon Eurotel).

Semináře a individuální konzultace Eurofóra tematicky pokryjí všechny základní okruhy otázek důsledků členství v EU především pro malé a střední firmy. Pokud vás zajímá například jak se vyhnout konfliktům s pravidly hospodářské soutěže EU, jak spolufinancovat aktivity firmy ze Strukturálních fondů, případně jiných finančních nástrojů ČR a EU, nebo jaké nové požadavky vyvstaly v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, budete v pavilonu M na správném místě. Na vaše dotazy budou po celou dobu odpovídat mimo jiné odborníci ze společností European Consulting Institute, EUROTRAIN, CIVOP, Euro-Trend, EURO-Trend Audit, Direkta Group, IKB Leasing ČR a z Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře a Agrární komoře ČR.

AURA nad brněnským výstavištěm

Úplnou novinkou bude pro vystavovatele nová soutěž AURA – Efektivní veletržní účast, kterou vyhlásila společnost Veletrhy Brno ve spolupráci s Českou marketingovou společností a vydavatelstvím Economia. „Na rozdíl od jiných soutěží v oblasti výstavnictví nechceme hodnotit jen architektonické řešení a řemeslné zpracování stánku, ale i efektivitu veletržní účasti firem. Hodnotící kritéria proto rozšiřujeme o stále významnější marketingový pohled. Zároveň chceme být spravedlivější k menším firmám, takže expozice budou posuzovány ve třech velikostních kategoriích,“ vysvětlil generální ředitel a. s. Veletrhy Brno Jiří Škrla.

Soutěž v první řadě hodnotí, jak úspěšně se vystavující společnosti podařilo sladit vzhled, vybavení či zaměření expozice s marketingovými cíly své veletržní účasti. Úroveň soutěže garantuje složení odborné poroty, která pracuje pod vedením předsedy České marketingové společnosti Jana Herzmanna a mimo jiné v ní zasedají známí architekti Vladimír Soukénka a David Vávra nebo generální ředitel společnosti Economia Michal Klíma.

Golfová neděle ve Slavkově u Brna

Pomalu se už stává tradicí, že neděle, tedy den před zahájením veletrhu, je věnována golfu. 19. září bude v 8.30 hodin odstartován 2. ročník golfového turnaje MSV-SEW Golf Cup s podtitulem „…setkání odborníků ze světa průmyslu”. Turnaj je příležitostí nejen k měření sil mezi zástupci jednotlivých firem, ale i k navázání prvních kontaktů před nadcházejícím hektickým výstavním týdnem.

Místem konání bude mistrovské hřiště GC Austerlitz ve Slavkově u Brna. Podmínkou účasti v turnaji MSV-SEW Golf Cup je potvrzené zapsání hráče do startovní listiny, platná HCP karta nebo ZK a minimální věk 21 let. Vedle hlavního uzavřeného turnaje jednotlivců, hraného systémem stableford, je připraven také program pro nehrající hosty. Soupeřiví zástupci firem se mohou zúčastnit golfového miniturnaje organizovaného na hřišti zámecké golfové akademie a dalších soutěží. MSV-SEW Golf Cup pořádají Veletrhy Brno a časopis T+T Technika a trh za podpory generálního partnera turnaje společnosti SEW-EURODRIVE – převody a pohony na klíč a firmy Renishaw – dodavatele měřicích a odměřovacích systémů a zařízení pro měření přesnosti obráběcích strojů. Více informací získáte na www.msvsewgolf.ccb.cz.

Do Brna rychleji

Zahraniční účastníci veletrhu mohou k dopravě využít přímého leteckého spojení na letiště v Brně – Tuřanech. Německá regionální letecká společnost Cirrus Airlines zahájí počátkem září dvakrát denně provoz na pravidelné lince Brno – Mnichov – Londýn. Z letiště v Mnichově, které je pátým největším v Evropě, je na linkách Lufthansy zajištěno návazné spojení do celého světa. Jedenatřicetimístný letoun Dornier 328 zkrátí cestu z Brna do Mnichova na hodinu a čtvrt a na letiště London – City přímo v centru Londýna cestující dorazí včetně mnichovského mezipřistání za čtyři hodiny.

 
Jiří Erlebach
jerlebach@ bvv.cz

DOWNLOAD & Odkazy

Hodnocení článku: