Jste zde

Ani nula ani jednička. Výstava Ladíte s námi zve do analogových počátků

K 90. výročí fungování rozhlasu a 60 letům od spuštění televize připravilo Vysoké učení technické a Technické muzeum v Brně sérii výstav s názvem Ladíte s námi.
V rámci projektu si tak mohou zájemci připomenout, jak vypadaly rozhlasové a televizní přijímače v letech minulých. Exponáty zapůjčila společnost Asekol, partner projektu.
 

 
Díky jedinečným exponátům, které byly součástí populárního Muzea spotřebičů, se mohou návštěvníci vrátit do doby svého mládí. Za téměř století se totiž proměnil nejen design a velikost přijímačů, ale také technologie vysílání. Projekt je tak ohlédnutím z digitální doby do analogových počátků technologie.
 
Výstavy jsou přístupné široké veřejnosti především díky vhodnému umístění. První zastavení exponátů totiž mohli obdivovat návštěvníci Knihovny Jiřího Mahena v Brně, odkud se výstava přesunula na brněnské letiště. Tam budou moci cestující nahlédnout do rozhlasové a televizní minulosti až do konce prázdnin. Poslední zastávkou série výstav bude od 9. do 22. září nákupní galerie Vaňkovka. Další podrobnosti naleznete na www.laditesnami.cz.
 
 
Zdroj a ilustrační foto: Asekol
 
Hodnocení článku: