Jste zde

BVV: Strojírenský veletrh 2006 hlásí téměř vyprodáno

Mezinárodní strojírenský veletrh jako největší výstavní akce regionu pravidelně zaplní brněnské výstaviště do posledního místa. Výjimkou nebude ani letošní ročník. Kdo se chce jako vystavovatel prezentovat před stotisícovou návštěvnickou klientelou neměl by si nechat ujít šanci obsadit některé z posledních volných míst.

V týdnu od 18. do 22. září, kdy se koná 48. mezinárodní strojírenský veletrh MSV spolu s jubilejním 5. mezinárodním veletrhem obráběcích a tvářecích strojů IMT bude podle dosavadního zájmu vyprodáno všech šestnáct pavilonů a expozice zaplní také volné výstavní plochy. Kdo se chce jako vystavovatel prezentovat před stotisícovou návštěvnickou klientelou neměl by si nechat ujít šanci obsadit některé z posledních volných míst.

Nabídka letošního ročníku bude velmi pestrá.

Od rozšíření Evropské unie přibývá v Brně zahraničních účastníků a rovněž letos se hlásí bezmála stovka firem, které v Brně zatím nevystavovaly. Přes čtyři desítky nových účastníků přibudou z Německa, řada premiér se očekává také mezi vystavovateli ze Slovenska, Polska, Rakouska, Francie, Itálie a Velké Británie. Zvýšený zájem projevují firmy z některých zemí mimo Evropskou unii a ze vzdálených teritorií jako Číny, Kanady a dalších.

Motivace k účasti je jasná:

prostřednictvím MSV hledají nové příležitosti na perspektivním trhu České republiky i celé střední Evropy, kam přesouvají výrobu významní světoví producenti klíčových odvětví jako automobilového průmyslu, elektrotechniky aj.

Slovenské firmy se budou i na letošním ročníku prezentovat v hojném počtu.

Nejsilněji budou zastoupeny v nomenklaturách Materiály a komponenty a na IMT. Je potěšující, že kromě již tradičních vystavovatelů si na MSV našlo cestu dvanáct nováčků. Největší expozici bude mít US Steel Košice, který kompletně obsadí pavilon M. Z dalších vystavovatelů jmenujme například IMET, Slovenské energetické závody či Liptovské strojárne. Prezentaci Slovenské republiky věnujeme na MSV velkou pozornost i během doprovodného programu, kde se uskuteční například konference Autoland ČR a SROV. Oficiální účast Slovenské republiky bude letos dokonce rozšířena.

Produktová škála veletrhu je již tradičně velmi široká. Mezi prezentovanými komoditami budou hrát ještě výraznější prim obráběcí a tvářecí stroje, protože plocha objednaná vystavovateli letošního IMT již nyní o 500m2 přesahuje skutečnost posledního ročníku. Od roku 1998, kdy se tento bienální veletrh spolu s MSV konal poprvé, každým ročníkem roste a ani letošek tedy nebude výjimkou. Na IMT 2006 se hlásí pět desítek nových firem, mezi nimi většina zahraničních. Zúčastní se všichni významní výrobci obráběcích a tvářecích strojů z České republiky, nárůst je také ze Slovenska a zejména Španělska, vůbec poprvé jsou na IMT přihlášeny firmy z Dánska a Indie.

Významné zastoupení budou mít také další branže prezentované v rámci MSV. Zájem desítek nových firem hlásí například obor materiály a komponenty pro strojírenství. Rozšíří se prezentace měřicí, řídicí, automatizační a regulační techniky, která bude soustředěna v rámci 4. specializovaného projektu Automatizace. Úroveň předešlého ročníku v tomto oboru byla dosažena již v několika měsíčním předstihu a mezi přihlášenými firmami je 15% nových - nejvíce z České republiky, ale také z Německa, Velké Británie a vůbec poprvé z Kanady a Španělska.

DOWNLOAD & Odkazy

Hodnocení článku: