Jste zde

Co chystá Blue Panther na MSV

Rozhovor s manažerkou marketingu Blue-Panther Marií Štěrbovou u příležitosti blížícího se

Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Redakce: Vaše firma působí na českém trhu již více než 12 let a mezi profesionály je velmi dobře zapsána. Prozraďte nám, čím se kromě vlastní distribuce měřicích přístrojů zabýváte a co vše se skrývá za Vaším mottem.

M. Štěrbová: Díky narůstajícím požadavkům zákazníků na dodavatele jsme samozřejmě museli přizpůsobit a rozšířit pole své působnosti z původních dodávek (neboli „prodeje“), servisu a kalibrací měřicích přístrojů na komplexní služby. Mezi tyto služby patří například:

 • Řešení komplexních projektů vybavení podniků měřicími přístroji, komplexní řešení vývojových a kalibračních laboratoří pro elektrické veličiny, teplotu a tlak
 • Kalibrace na místě u zákazníka i ve vlastní kalibrační laboratoři a metrologické zajištění měřicích přístrojů
 • Opravy všech typů ručních i stolních přístrojů ve vlastním servisním středisku
 • Školení uživatelů měřicích přístrojů v celé škále sortimentu
 • Školení nových metod a technik měření
 • Odborné konzultace
 • Pronájem měřicích přístrojů

Dá se říci, že výše uvedené služby se dají shrnout právě do našeho motta „ŘEŠENÍ PRO VAŠE MĚŘENÍ“.
 

Redakce: S Vaší firmou si řada lidí spojuje měřicí přístroje Fluke. Předpokládám, že na Mezinárodním strojírenském veletrhu představíte rovněž nějaké novinky z produkce tohoto výrobce. Jaké?

M. Štěrbová: Ano, tohoto předního výrobce měřicích přístrojů, společnost Fluke, skutečně v České republice zastupujeme. I na letošním strojírenském veletrhu chceme návštěvníky příjemně překvapit novinkami. Z produkce Fluke bych ráda zmínila jednu inovaci a jednu novinku:

 • Došlo k inovaci velmi dobře známých přenosných osciloskopů Fluke série 190. Nejen, že zůstaly zachovány nynější vynikající vlastnosti, mezi které patří šířka pásma až 200 MHz, vzorkování až 2,5 GS/s, paměť na 27.500 bodů na vstup, velký přehledný černobílý či barevný displej, ale byla rozšířena paměť pro průběhy – nyní umožňuje uložení až 3000 vzorků na 1 kanál, u modelů série 190C (s barevným displejem) byla přidána funkce spektrální frekvenční analýzy , nové režimy trigrování a automatické měření pomocí nastavení kurzorů .
   
 • Novinka tohoto roku bezpochyby příznivce přístrojů Fluke překvapí. Fluke totiž uvedl na trh multifunkční revizní přístroj Fluke série 1650. Přestože se do této doby Fluke v oblasti revizí elektrických instalací neangažoval, svým multifunkčním revizním přístrojem příjemně překvapil. K dispozici jsou tři modely, které se od sebe liší množstvím měřicích funkcí. U všech modelů naleznete měření přechodového odporu (spojitosti), izolačního odporu, impedance smyčky, zkratového proudu a vybavovacího času. U modelu 1652 a 1653 dále můžete měřit vybavovací proud (náběhem) a model 1653 nabízí dále i měření zemního odporu, indikaci sledu fází a komunikaci s PC pomocí speciálního software FlukeView Forms. Přístroj je navržen velmi ergonomicky, váží jen 1,2 kg, snadno se ovládá přepínačem funkcí, je mechanicky odolný a vyhovuje samozřejmě normě 61 557.
   

Redakce: Podívejme se však také na méně známé výrobce, jejichž produkty u nás distribuujete, například Chauvin Arnoux, Kyoritsu, Finest. Jaké zajímavé produkty nám ukážete?

M. Štěrbová: Nejprve bych ráda zmínila, že na letošním strojírenském veletrhu poprvé návštěvníci v našem stánku najdou přístroje výrobce LeCroy, se kterým jsme před krátkým časem uzavřeli smlouvu o zastoupení pro ČR. Tento výrobce je znám především svými vynikajícími stolními osciloskopy – a právě jeden z nich, WaveSurfer, si budou moci návštěvníci veletrhu prohlédnout. Jedná se o digitální 4kanálový osciloskop s frekvencí až do 500 MHz s velkou barevnou SVGA dotykovou obrazovkou. Má vysokou vzorkovací frekvenci a velkou paměť. Vyberete si zde z široké škály měřicích funkcí a mnoha možností komunikace. Je založen na PC a pracuje pod Windows XP. Potěší i jeho rozšířená záruka 3 roky.

Z produkce francouzského výrobce Chauvin Arnoux bych ráda zmínila inovaci analyzátoru kvality sítě C.A 8334. Vylepšení nespočívá v designu přístroje, ale v jeho speciálním software, který byl kompletně přepracován. Po této úpravě perfektně slouží ke správě naměřených údajů a jejich zpracování v PC. Samotný přístroj díky tomuto software snadno nastavíte přímo z vašeho PC, což je nesporná výhoda. Dnes, kdy téměř každý člověk ke své práci používá počítač, je nastavení přístroje z PC jednoduché a efektivní. V software zvolíte potřebná nastavení parametrů (až 22 parametrů) velmi rychle. Opoti původnímu nastavování pomocí šipek na přístroji jde o krok vpřed. Hlavní inovace přístroje C.A 8334 je tedy software verze 2.4, který tvoří 3 funkcí přístroje. Při vyvíjení nové verze software byl kladen zvláštní důraz na měření kvality sítě podle normy EN 50160. Právě kombinace přístroje C.A 8334 a jeho software umožňuje tato, jak se zdá, složitá měření provádět velmi jednoduše s přímým zpracováním naměřených výsledků. V databázi vašeho software jsou uložené grafy s naměřenými měřeními, které můžete snadno vybírat, prohlížet i tisknout do protokolů o měření. Máte možnost si vytvořit svůj vlastní formulář pro protokol o měření. Jednoduše vyberete z databáze grafy a tabulky a z přístroje stáhnete naměřené údaje, které se přepíší do reportu o měření a je vše hotovo. Do konce roku trvá navíc akce – C.A 8334 + software zdarma + digitální fotoaparát Sony jako dárek navíc.

Z produkce Kyoritsu si budou moci návštěvníci prohlédnout dvě novinky – digitální měřič výkonu KEW 6300 a digitální měřič izolačního odporu do 5 kV KEW 3125 a od Finesta máme pro návštěvníky připravenou další novinku – nový tester pro automobily, ale nebudu prozrazovat vše, ať mají návštěvníci veletrhu také nějaké překvapení.
 

Redakce: Co od své účasti na Mezinárodním strojírenském veletrhu očekáváte? Domníváte se, že mezi návštěvníky strojírenského veletrhu stoupá zájem o takové oblasti elektroniky, jako je právě měření?

M. Štěrbová: Veletrhy a výstavy nám umožňují osobní kontakt s potencionálními zákazníky. Návštěvníci mají zde jedinečnou příležitost si vše prohlédnout, případně vyzkoušet a rovnou se mohou zeptat na vše, co je zajímá. Zároveň si udělají o svých dodavatelích lepší obrázek. Pro nás je tento osobní kontakt také velmi důležitý. S novými potencionálními zákazníky můžeme navazovat obchodní vztahy a každoročně se také zde setkáváme s našimi významnými zákazníky, kterých si velmi vážíme.

Co se týče měření, domníváme se, že jeho důležitost stoupá. Je způsobena narůstajícími požadavky na kvalitu, přísnými normami a legislativou. Věříme proto, že se měřicí přístroje stanou nedílnou součástí v mnoha oblastech použití.
 

Redakce: Vaše firma se samozřejmě neúčastní jen MSV, ale lze vás potkat na veletrhu AMPER nebo například Pragoregula. Jak byste srovnala význam těchto veletrhů pro Vaši firmu?

M. Štěrbová: Dá se říci, že všechny jmenované výstavy jsou pro nás velmi důležité. Veletrh AMPER je nejvíce zaměřen na oblast elektro, a proto se zde shromažďuje nejvíce návštěvníků z našeho oboru, ale MSV či Pragoregula jsou také významné. MSV nám umožňuje lepší kontakt především s návštěvníky z Moravy, kteří jsou od nás vzdálenější. Na Pragoregule zase představujeme specifické přístroje pro měření a regulaci a potkáváme se zde s návštěvníky s odlišným polem zájmů, než jsou návštěvníci například MSV. Kromě těchto tří velkých veletrhů se účastníme i lokálních výstav, seminářů, kde i aktivně přednášíme a dokonce sami přednášky pořádáme.
 

 

Redakce: Co byste v organizaci Mezinárodního strojírenského veletrhu nejvíce vyzdvihla a co Vám naopak nejvíce vadí?

M. Štěrbová: S BVV, které pořádá Mezinárodní strojírenský veletrh máme velmi dobré zkušenosti. S organizací jsme spokojeni. Věříme, že ani v budoucnu nebudeme mít žádné výtky..

Děkuji za rozhovor

Oldřich Mrázek
Mrazek@ HW.cz

DOWNLOAD & Odkazy

Hodnocení článku: