Jste zde

Invento 2013, to je přehlídka vynálezů, inovací a neotřelých řešení

V České republice veletrh vynálezů a inovací většího rozsahu v dohledné minulosti nebyl. Přitom duševní vlastnictví a jeho účinná ochrana je důležitou součástí inovačního procesu a bezpochyby významně přispívá ke konkurenceschopnosti těch, kteří jej umí optimálně využít.
Vaší pozornosti by proto neměl uniknout nový veletrh Invento, který si předsevzal sehrát právě v této oblasti významnou úlohu, pomoci ukázat všem zájemcům o vědu, techniku a inovace nejnovější domácí ale též světové trendy a poukázat na důležitost tvůrčí práce a význam průmyslové právní ochrany pro uplatnění nových řešení na trhu. „Českým hlavám“ hodlá současně umožnit uplatnit své nápady a řešení na široké mezinárodní platformě.
 
1. veletrh vynálezů, nových nápadů a inovativních produktů se uskuteční od 6. do 8. června 2013 v Průmyslovém paláci Výstaviště v Praze – Holešovicích. Jeho spoluorganizátory jsou Úřad průmyslového vlastnictví, Český svaz vynálezců a zlepšovatelů, partnerem pak Mezinárodní federace vynálezeckých sdružení IFIA, která zařadila Invento Prague 2013 do seznamu svých akcí, a Asociace inovačního podnikání ČR.
 
 

Plnohodnotný doprovodný program

 
Celý pátek budou probíhat semináře, přednášky, vystoupení zahraničních odborníků, a to zejména na téma patentové ochrany duševního vlastnictví, autorského práva jako důležité součásti tvůrčí činnosti a ochrany investic. Na stánku Úřadu průmyslového vlastnictví, ČSVZ a také dalších vystavovatelů bude fungovat i odborné poradenství pro všechny, kteří potřebují zjistit více na téma patentů a patentové ochrany.
 
V rámci Inventa se také uskuteční zasedání prezidia IFIA, jejíž prezident András Vedres vystoupí v sobotu s přednáškou Vynález perspektivní – co musíme vymyslet a jak inovovat. V sobotu v pravé poledne pak proběhne slavnostní část, kdy mezinárodní odbornou porotou vybrané nejlepší vynálezy a inovace budou odměněny originálními zlatými medailemi s motivem Inventa a Prahy. Předávání bude spojeno s prezentací vynálezů i jejich autorů. 
 
Další informace naleznete na www.invento.cz (zdroj).
 
Hodnocení článku: