Jste zde

MSV 2002 na pomoc postiženým záplavami

Pavilon Den po ... je speciální pavilon u vstupu na Mezinárodním strojírenském veletrhu, kde

se reprezentují nadace i odborné firmy, které mohou pomoci lidem postiženým povodněmi..

Projekt "Den po ..." má podtitul "Pavilon nového začátku v povodněmi postižených oblastech" a jeho hlavním cílem je pomoci získat finanční prostředky na obnovu zničených míst. Účastníci projektu  představí vystavovatelům a návštěvníkům MSV  své  projekty na nápravu povodňových škod a poskytnou bližší informace o tom, jak lze efektivně pomoci . Vystavovatelé a návštěvníci, kteří  zvažují, jakým způsobem a komu přispět, získají v pavilonu "Den po ..." přesné informace o konkrétních účelech, na které budou získané prostředky využity.

Nabídku organizátora a.s. Veletrhy Brno k bezplatné účasti v projektu „Den po…“  přijalo deset nadací a humanitárních organizací, m.j. Člověk v tísni, Český červený kříž, Výbor dobré vůle nadace Olgy Havlové a Nadace Divoké husy. Vedle organizací, které prostředky pro pomoc získávají, tuto nabídku současně přijalo více než deset vystavovatelů  MSV,  kteří naopak svoji pomoc nabízejí. Projektu se účastní také Obecní úřad Český Krumlov a Městský úřad Sedlčany, tedy reprezentanti státní správy z postižených oblastí.

Mezinárodní strojírenský veletrh MSV a souběžně pořádaný Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT v Brně jsou největší  přehlídkou strojírenství a elektrotechniky v České republice i zemích střední a východní Evropy. Projekt na pomoc oblastem postiženým záplavami proto může oslovit širokou podnikatelskou obec - zástupce dvou a půl tisíce vystavujících firem a více než sto tisíc návštěvníků. Pavilon "Den po ..." bude umístěn hned u hlavního vstupu do areálu výstaviště a otevřen  po celou dobu konání veletrhů tj. 16.-19.9. 2002 od  9.00 – 18.00 hod., 20.9. od 9.00 – 16.00 hod.
 

Ze zdrojů BVV připravil :

Hodnocení článku: