Jste zde

MSV 2003: půl roku před zahájením počet přihlášek překročil tisícovku!

Jubilejní 45. mezinárodní strojírenský veletrh se sice uskuteční od 15. do 19. září 2003, ale už dnes je jasné, že brněnské výstaviště bude této největší průmyslové přehlídce střední a východní Evropy opět trochu malé.(takže poslední zájemci o účast zřejmě přijdou zkrátka-tuto pasáž vynechat). Nejžádanější výstavní plochy se plní velmi rychle, již v půlročním předstihu se na stolech brněnských pořadatelů sešlo více než tisíc sto přihlášek k účasti.

Největší zájem je stejně jako v minulých ročnících o krytou plochu v pavilonech, která je obvykle vyprodána několik měsíců předem. Přetlaku poptávky by měl letos trochu ulevit nově budovaný pavilon F, který účastníkům nabídne přibližně 5 100 m2 nejkvalitnější výstavní plochy. V roce 2002 expozice obsadily celkem 71 311 m2, na kterých své technologie, produkty a služby představilo 2299 vystavovatelů ze 36 zemí. Z celkového počtu 104 604 návštěvníků bylo více než 10 % zahraničních, 95,1 % bylo odborníky a více než 80 % návštěvníků mělo podíl na rozhodnutích o investicích a nákupech svých firem.

Vystavovatele MSV jistě zaujme, že únosnost podlahy 5 t/m2 a světlá výška 11 m bude vyhovovat i těm nejtěžším a prostorově velmi náročným exponátům.

Letošní MSV proběhne ve znamení příprav na vstup do Evropské unie. Jestliže dříve byla aplikace nových technologií konkurenční výhodou, po vstupu do EU bude pro české firmy takřka životní nezbytností. Představitelé průmyslových podniků si uvědomují, že na evropském trhu neobstojí bez výrobků srovnatelných s produkcí nejvyspělejších zemí. Toto srovnání a přístup k moderním technologiím nabízí právě MSV jako největší prezentace inovací a klíčových trendů ve strojírenství, elektrotechnice a průmyslových informačních technologiích.

Portál MSV 2003 bude tvořen devíti oborovými celky: Důlní, hutní, slévárenská, keramická a sklářská technika, Materiály a komponenty pro strojírenství, Pohony, hydraulika a pneumatika, chladicí technika a klimatizace, Plasty, gumárenství a chemie, Obrábění, tváření a povrchové úpravy, Energetika a silnoproudá elektrotechnika, Elektronika , automatizace a měřící technika, Ekotechnika a Výzkum, služby a instituce. Hlavním tématem bude stejně jako při MSV 2001 energetika a silnoproudá elektrotechnika, tedy problematika trvale aktuální vzhledem k postupujícímu procesu liberalizace, očekávanému završení privatizace a strategickému významu celého odvětví pro českou ekonomiku. Nabídku rozšíří ještě paralelně konaný 2. mezinárodní veletrh dopravy a logistiky Transport a Logistika.

DOWNLOAD & Odkazy

Hodnocení článku: