Jste zde

MSV 2013 podpoří výzkum, inovace i technické vzdělávání

Atraktivní a vyhledávanou součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu se během několika let stal projekt Transfer technologií a inovací, který se svým charakterem vymyká nabídce komerčních expozic.
Prezentace výzkumných aktivit vysokých škol je příležitostí k ukázkám zajímavých projektů i jejich konkrétních výstupů a umožňuje navázat přímé kontakty s průmyslovými podniky, které se zajímají o spolupráci ve vědecko-výzkumné oblasti (technické univerzity a jejich výzkumná centra dostanou na MSV prostor v pavilonu A1). Na HW.cz jste nedávno mohli např. číst Studenti z ČVUT napodobili Formuli 1.
 
 
Tradicí se stal také JobFair MSV, který je v současnosti největší soustředěnou nabídkou pracovních příležitostí ve strojírenství, energetice a dalších příbuzných technických oborech v České republice. Smyslem projektu je zprostředkovat kontakty mezi zaměstnavateli v průmyslu a uchazeči o zaměstnání včetně studentů, kteří hledají například stáž v technickém oboru. JobFair MSV 2013 se uskuteční ve čtvrtek 10. října a mezi vystavovateli budou firmy jako Aero Vodochody, UNEX, ABB, Česká zbrojovka a další.
 
Aktuální téma technického vzdělávání řeší nejen otázku nedostatku pracovníků v technických profesích a nedostatku zájemců o studium na technických školách, ale také problém úrovně absolventů těchto škol. Také proto se na MSV opět uskuteční Soutěž mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů, která se na minulých ročnících setkala s velmi příznivým ohlasem. Výukové centrum organizuje Svaz strojírenské technologie a mladí soutěžící vypracují přímo na místě v časovém limitu program podle zadaného výkresu. Ty nejlepší výsledky jejich práce se rovnou uplatní na vystaveným strojích a výherci si odvezou obrobek vyrobený dle vlastního programu.
 
55. mezinárodní strojírenský veletrh se na brněnském výstavišti uskuteční od 7. do 11. října 2013. Další informace naleznete na http://www.bvv.cz/msv/ (zdroj). Na HW serveru čtěte též Strojírenský veletrh: klíčová témata průmyslu v čele s automatizací.
 
Hodnocení článku: