Jste zde

MSV potvrzuje pozici největšího technologického veletrhu!

O letošní 49. mezinárodní strojírenský veletrh je velký zájem. Prezentace většiny oborů bude silnější, hlásí se nové firmy a řada stávajících vystavovatelů rozšiřuje plochu. Pět měsíců před zahájením veletrhu je většina hal plně obsazena a proto se máme v termínu 1. ? 5. října na co těšit. Pořadatelé očekávají, že se na brněnském výstavišti objeví více než 2000 vystavovatelů a branami projde sto tisíc návštěvníků. Spolu s MSV se koná i čtvrtý ročník veletrhu Transport a Logistika.

49. mezinárodní strojírenský veletrh

 • logo MSV2007Největší technologický veletrh ve střední Evropě, přes 2 000 vystavovatelů
 • Portál novinek, inovací a klíčových trendů ze všech oblastí strojírenského průmyslu
 • Synergické efekty ze současné prezentace klíčových oblastí průmyslu v 9 specializovaných oborech a na veletrhu Transport a Logistika
 • Dokonalé podmínky pro poznání budoucích požadavků trhu, kontakt s klíčovými výrobci
 • Vysoké zastoupení zahraničních vystavovatelů (800 vystavujících firem), zejména z Německa, Slovenska, Itálie a Rakouska
 • 96 000 návštěvníků z celého světa, více než 13 % tvoří návštěvníci ze zahraničí
 • Kvalitní struktura návštěvníků, téměř 90 % odborníků, 78 % rozhoduje o investicích nebo má alespoň poradní hlas při rozhodování
 • Proaktivní podpora nových vystavovatelů ? marketingová podpora, poradenství, konzultace, výstavnický servis a kvalitní zázemí
 • Podpora českých i zahraničních prestižních oborových svazů a asociací
 • Značná mediální pozornost ? 400 akreditovaných novinářů z 10 zemí, 70 ze zahraničí
 • Kvalitní doprovodný program ? odborné konference, semináře, workshopy

Obráběcí a tvářecí technika dominantním oborem

Kovoobráběcí a tvářecí stroje mají na Mezinárodním strojírenském veletrhu výsadní postavení. Platí to i v lichých letech, kdy se souběžně s MSV nekoná specializovaný veletrh IMT a brněnskému veletrhu těsně předchází největší světová přehlídka oboru EMO Hannover. Vystavovatelé letos využívají příležitost prezentovat se jak na EMO, tak na brněnském MSV a jeho prostřednictvím na celém středoevropském a východoevropském trhu. Řada významných světových producentů své exponátové novinky převeze z Hannoveru přímo na brněnské výstaviště.

Obor kovoobráběcí a tvářecí stroje, nářadí, povrchové a tepelné úpravy, svářecí stroje se dynamicky rozvíjí. Účast firem je každý rok o něco větší a MSV 2007 v tomto trendu bude pokračovat. Noví vystavovatelé se hlásí především z České republiky, Slovenska a Německa. Významně přibylo požadavků na plochu v segmentu tvářecí stroje, kde se představí i světoví výrobci jako Amada, Bystronic nebo Trumpf. Nejvíce firem se opět bude prezentovat v podoboru obráběcí stroje, kde se svou silnou pozici chystají demonstrovat členské podniky Svazu výrobců a dodavatelů strojírenské techniky. Ze světových výrobců jsou přihlášeni mimo jiné firmy Agie, DMG Deckel Maho Gildemeister, Fanuc, Mazak nebo Mori Seiki. Velký zájem pořadatelé registrují v oblasti robotů a silná účast se očekává také v segmentu přesné nástroje.

Boom plastikářského průmyslu na MSV

Klíčovou branží MSV 2007 je rovněž oborový celek plasty, gumárenství a chemie, který si zde v posledních letech vybudoval významnou pozici. Přestože se letos koná největší světový oborový veletrh K Düsseldorf, účast v Brně bude velmi početná. Plastikářský průmysl v České republice i dalších zemích regionu zažívá boom, přibývá významných odběratelů z automobilového průmyslu, elektrotechniky apod. a na MSV se tento vývoj projeví účastí lídrů oboru i nových firem. Nejvíce vystavovatelů představí vstřikovací lisy, periferní zařízení a formy pro vstřikování plastů. Z předních výrobců a dodavatelů nebudou chybět například společnosti Kuboušek, Arburg nebo Engel. Noví vystavovatelé se hlásí především z Polska a Německa a budou zastoupeni v podoborech lepidla, maziva a zakázková výroba.

Nejsilnější obory ročníku

Spolu s obráběcími a tvářecími stroji jsou tradičními dominantami MSV obory materiály a komponenty pro strojírenství a elektronika, automatizace a měřicí technika.

V letošním roce rozšiřují plochu především vystavovatelé z oboru hutní polotovary a ocelové trubky. Noví účastníci přijedou jak z tuzemska, tak ze zahraničí - Německa, Polska a Velké Británie. Jsou mezi nimi dodavatelé hutních polotovarů, tažené oceli, válcované oceli, ložisek a dalších komodit. Vedle hutních polotovarů. oceli a plechů významně vzrostl také zájem o prezentaci v podoboru plastových polotovarů, gumy a pryže.

Automatizace je nosným tématem sudých ročníků MSV, ale i letošní ročník prokáže, že bez automatizační techniky je další rozvoj průmyslové výroby nemyslitelný. Účast v oborovém celku elektronika, automatizace a měřicí technika bude na úrovni minulého ročníku. V současnosti je přihlášeno již 14 nových vystavovatelů ze zemí jako Taiwan, Polsko, Německo nebo Rakousko. Nováčci vystavují především v podoborech roboty pro automatizaci, senzorová technika a měřící přístroje fyzikálních veličin.

DOWNLOAD & Odkazy

Hodnocení článku: 

Komentáře

Veškeré informace naleznete na domovské stránce veletrhu (viz odkaz v závěru článku), příp. tam budou organizátory průběžně doplňovány. V roce 2015 se strojírenský veletrh uskuteční v polovině září.